Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell a mell vizsgálatát...

Hogyan kell a mell vizsgálatát otthon elvégezni? Mikor van tudom, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Ezt a bajt, főként magára az érzetre értem, nem tudom, hogy mit kellene érezni és persze ne is tudjam soha, csak így nehezen azonosítom. Mivel maga a mell tapintása sem teljesen sima, így néha megijedek, hogy esetleg ez már bajt jelez, de mikor tudom "pontosan", hogy ott tényleg van valami?

2021. jún. 8. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából ami fontos, az esetleges csomók észlelése, illetve a változásokat kell észrevenni az alakjában, és a felületén.

Itt egy nagyon jó, nagyon rövid videó a témában:

[link]

2021. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először az időpont a legfontosabb. Vérzés utáni napokban érdemes megejteni(kb 7-10. nap körül). Ilyenkor a legpuhabb az állomány.

Aztán tükörben megnezed, hogy van-e valami rendkívüli. Pl behuzott mellbimbó, aszimmetria(minimális belefer, mert a páros szervek nem egyformák), fura váladékozas(ha véres az nem jó, de ha sárgás az inkább hormonális).

A tapogatast meg én úgy szoktam csinálni, hogy az egyik kezemmel alatamasztom és zongorazo mozdulattal végig tapogatom. A hónalj részt meg úgy szoktam, hogy legyen "luk", hogy minél mélyebbre tudj érni.


A daganat kitapintasa kicsit lutri. Van amit lehet tapinani és van olyan amit nem.

Ha tapintható, akkor egy olyan csomót kell elképzelni ami kemény, tömött tapintú és nem illik a környezetbe. Másrészt nem is lehet elmozditani.


Amit te érzel egyenetlenseg az a mell mirigyei. Ez teljesen normális. Ami ettől eltér, azt már ki kell vizsgálni. Amúgy ha kitapinthato a rosszindulatu daganat az igazából semmivel se osszetevesztheto. Olyankor tényleg beparaznak a nők.


Másrészt ha volt a családban mellrákos, akkor érdemes 35 éves kor után elmenni egy komplex emlovizsgalatra(ez mammografia és ultrahang egyben) és ha ott nincs semmi, akkor 40 éves kortól szigorúan 1-2 évente ismételni.

2021. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Az mennyire normális, ha az egész mell keményebb, de mind a kettő? Igaz, az oltástól is lehet, de mintha ez többször előfordult volna már, a ciklus alatt hogyan változik?
2021. jún. 8. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A ciklus elején puha és az ovuláció után keményebb.
2021. jún. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!