Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen bevált módszeretek van...

Milyen bevált módszeretek van állandó "felfázásra", húgyúti fertőzésre?

Figyelt kérdés
Nagyjából 6 hónapja jöttek először a panaszaim, hogy égetett, viszketett a hüvelyem, és fájt a pisilés, vizelettartási gondjaim voltak. Akkor elmentem nőgyógyászhoz, nem csinált tenyésztést, de azt mondta, hogy kevert fertőzésem van (gomba, bakteriális.) Arra írt fel kúpot, szájon át szedhető gyógyszert, krémet. A viszketésem elmúlt, azonban még mindig maradt egy kis bő folyásom, de a felfázásom továbbra se múlt el. Elmentem a háziorvoshoz, aki egymás után felírt vagy 4 antibiotikumot, mert egyiktől se múlt el, végül csináltak egy vizelettenyésztést, az negatív lett. Elmentem egy másik nőgyógyászhoz, ott csináltak hüvelytenyésztést, és kiderült, hogy Enterococcus Faecalis van a hüvelyemben, a gomba szerencsére elmúlt. Azt mondta a nőgyógyász, hogy valószínűleg ez felülfertőzi a húgyútakat, és emiatt van a felfázásom. Illetve még egy dudor is van a hüvelyemben, amire azt mondta, hogy valószínűleg ödéma lehet a sok gyulladástól... Kaptam a baktériumra külön specifikus antibiot (Augmentint), már majdnem végigszedtem az egészet, de még mindig nem érzek semmi javulást, és őszintén, nem is hiszem, hogy lesz. :( És már kicsit kezd elkeseríteni a dolog, hogy fél éve tart ez az egész, és semmi gyógymódot nem találok rá. A párommal már több hónapja nem voltam együtt emiatt, ő is kezelve van gyógyszerrel, hátha elkaphatta. Használtam hüvelyflóra visszaállító kúpot is, probiotikumot, tőzegáfonyát, Uro-vaxomot, C-vitamint és még sorolhatnám. Talán amitől kicsit enyhült a csípő pisilés, az a szódabikarbónás víz, de attól se múlt el. Amit még nem próbáltam, az a Grapefruit mag kivonat, amiről sok jót hallottam, de már nem igazán hiszek abban, hogy ez meggyógyítana. Ti hogy szabadultatok meg a felfázástól véglegesen?

2021. jún. 11. 13:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Amit még kihagytam, hogy próbáltam D mannózt is, bár ha jól tudom, az kifejezetten csak E.colira jó, illetve rengeteg gyógyteát is iszom.
2021. jún. 11. 13:24
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Rendszeres pálinka kura.
2021. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez kemény. Ráadásul a sok antibiotikum tutira odatett a flóráidnak is, így könnyű ördögi körbe kerülni. Nehéz bármit is mondani, nekem kétszer volt több évig tartó fertőzésem és minden esetben csak úgy voltam hajlandó beszedni antibiotikumot, hogy előtte csináltattam egy tenyésztést és rezisztencia vizsgálatot is. Hogy tudjuk, mi fán terem a kórokozó és melyik hatóanyaggal szemben ellenálló. Nekem is volt olyan, hogy csak egymásra mutogattak az orvosok, hogy a hüvely és a húgycső oda-vissza fertőzik egymást, meg hogy a partneremmel fertőzzük egymást, annyira "jó", hogy minden porcikánkat külön orvos kezeli, mert amint fél milliméterrel odébb van probléma, akkor már mossa a kezeit.

Nekem viszont állandóan E.coli és Candida fertőzésem volt. Ami segített:

- Húgyszervekre foszfomicin 3 g-os italpor két egymást követő este. Közben dm-es mannóz szintén este, illetve a kiújulás megelőzésére folyamatosan.

- Mellé dm-es tőzegáfonya este 1.

- Közben és utána 2 hónapig folyamatosan Gynophilus hüvelykapszula.

- Nagy dózisú D-vitamin, nagy dózisú szájon át szedett probiotikum (pl. NOW, Yiya, Puritan's pride stb.) - ennyi antibiotikum után legalább egy évig szedjed!, C-vitamin.

- Vegyél drogériás teafaolajat és azt kendd a szeméremajkakra, húgycsőnyílásra, ez brutál fegyver, sajnálom hogy sokáig szkeptikus voltam vele, mert tényleg odatesz a tüneteknek. Pl. ez [link] vagy ez [link] Enyhébb esetben klotrimazol hatóanyagú krém is segít (főként mert gyulladáscsökkentő, meg mert a gombák sem kedvelik).

- Cukor, könnyen felszívódó szénhidrátok és tejtermékek elhagyása az étkezésből.

- Intim szőrtelenítés helyett max. rövidre vágás, de a hüvely előtt ez se.

- Illatmentes intim mosakodó szer, pamut fehérneműk, szoknyaviselés.

2021. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!