Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi számít még menstruációnak?

Mi számít még menstruációnak?

Figyelt kérdés

Éppen egy hatalmas életmód váltásban vagyok, és keményen fogyókúrázom.

Eléggé túlsúlyos voltam/vagyok, és amíg nem étkeztem és mozogtam rendszeresen, egészségesen, szinte nem is volt menstruációm. Néha néha megjött, akkor viszont értékelhető volt, és mindig 7-napig tartott.

Most már 5. hónapja minden alkalommal megjön, bár nem mindig ugyanakkor. :)

Voltam nőgyógyásznál is, mindent abszolút rendben talált. Tehát relatíve problémám nincs, ovulacióm is van, mert pont akkor voltam orvosnál...

Akkor az orvosi látogatás előtti mensim 14(!) Napig tartott!

Tehát tényleg elég kétségbeejtő még akkor is, ha az orvosom szerint nincs baj.


Nem régen láttam itt egy hasonló témában lévő kérdésnél egy kommentet, hogy nem minden vérzés menstruáció. Azt nyilván tudom, hogy a pecsételő vérzés az más, viszont engem az érdekelne ha megvan a menstruációm, és a végénél tartok pár csepp az, ami jön. Pár napja igazából elég egy tisztasági betét, tehát abszolút gyenge sőt, a gyengénél is gyengébb vérzés ez, ráadásul délután/este már ez sincs.

Ez még akkor menstruációnak számít, vagy ez már csak pecsételés? :)


Bocsi, ha hülye kérdés. Fontos vezetnem a menstruációm az orvosom kérte, hogy mindent pontosan írjak le neki.


Köszi a válaszokat!


(Volt egy teljes labor-és hormon vizsgálatom is, nem tudom mennyire fontos a kérdés szempontjából, de minden teljesen rendben van, nincs eltérés)



2021. jún. 16. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem az utolsó nap szokott pár csepp jönni.. Nekem 6 napig van meg. 27-30 napra szokott megjonni. Az is a része. Ha a doki mindent rendbe talált, akkor nincs okod aggódni. Majd beáll rendszeresre, ha nem akkor meg tabit ír fel.

2021. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy az az utolsó nap amikor még egy kicsit is vérzel. Nekem egyébként nagyon sokat segít egy telefonos applikáció. Nem vagyok annak a híve, hogy mindent az okostelefonjainkon intézzünk, de nekem sokat segített megismerni a ciklusom. Szerintem nézegess ilyeneket és válaszd ki azt amelyik a legszimpatikusabb számodra, így könnyen nyomon tudod követni a változásokat.

Az életmódváltásnak nagy valószínűséggel köze van hozzá, épp nagyon sok minden átalakul a testedben, szerintem ez normális és egy idő után helyreáll majd.

2021. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, applikációba írom a napokat, amit email-ben küldök el az orvosomnak.

Nekem is ilyen -+4 napos eltérések szoktak lenni, amúgy nagyjából rendszeresnek mondható ennek függvényében.


Remélem beáll majd, nem kell napra pontosnak lennie, de megnyugtató lenne ha legalább nem 9-10 napig tartana már. :)


Kedves 1-es válaszoló, fogamzásgátló tablettára gondoltál, vagy esetleg valami másra?

Fogamzásgátlót nem szeretnénk, mert nem sokára, mondjuk ennek az évnek a végén szeretnénk próbálkozni a babával, másra ami nem hosszútávú akár nyitott is lennék. :)

2021. jún. 16. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. Arra gondoltam, igen. Ahogy a második válaszoló is írta, az életmódváltás valóban szerepet játszik ebben. Am grat hozzá, sok erő és kitartás kellhet ehhez.
2021. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már negyvenes éveim végén járok, tehát változókorban vagyok. Van olyan, hogy a ciklus 3. vagy 4. napján egész nap semmi vér, másnap sikerül jól átáznom :), másik ciklusban minden nap van vér és már az 5. vagy 6. napnál tartok, egyre kevesebb, de még mindig kell kicsi betét.

Szóval a válasz engem is érdekel.

2021. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Hát, az orvosom szerint akinek ilyen érzékeny a menzesze mint nekem, bármitől megváltozhat. Nekem volt olyan is már, hogy megvolt rendesen, de a 2. Napon jól de úgy igazán jól felidegesítettem magam valamin, és egész nap feszült voltam. Aznap, és másnap is elmúlt nem volt vérzés. A 4. Nap mikor kicsit megnyugodtam újra megvolt, és így ezáltal szerintem azokat a napokat is mensinek kell számolni, mikor nem volt meg, de utána igen teljesen normálisan.

Amikor túl sokat dolgozom, akkor se jön meg időben amúgy. Vagy ha túl sokat sportolok, tehát nagyon változékony ez a dolog nálam is.

2021. jún. 17. 07:02
 7/7 anonim ***** válasza:

6

Igen, szerintem azokat a napokat is annak kell számolni, amikor pszichés vagy fizikai terhelés miatt 1-2 napig nincs konkrétan vérzés. Nekem ilyen soha nem volt, de meglepő számomra, pont azt hinném, hogy ilyenkor még erősebben van meg.

2021. jún. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!