Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció alatt lehet vért...

Mitérdekeltéged kérdése:

Menstruáció alatt lehet vért adni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindent írnak hogy lehet,máshol azt hogy tilos. Érdekelne mivel első véradásom lenne. Ha most nem megyek akkor megint évekig nem fogok tudni adni mert tetováltatni tervezek.(Ezért nem voltam eddig se vért adni de nagyon szeretnék már)

2021. jún. 16. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Ez nagyon sok mindentől függ. Milyen az általános állapotod, a vérzés mennyisége akkor stb. De én úgy tudom, olyankor nem lehet.
2021. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad. A menstruációs vérveszteség minimális. És ehhez elég lett volna, ha az először eszedbe ötlő véradás.hu oldalra felmész. Nyilván ha rosszul vagy, akkor ne adj, de erre gondolom, magadtól is rájöttél. Az is légből kapott, hogy tetoválás után évekig nem lehet, ez konkrétan fél év.
2021. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a tetoválás után fél évvel. De ugye rendszeresen tetováltatok vagy csináltatok új piercinget is így nyilván hosszabbodik az a fél év folyamatosan. Csak egyedül a veradas.hu írta hogy lehet a többi oldal erősen ellenezte ezért kérdeztem. Egyáltalán semmi bajom szóval valószínű elmegyek egy próbát megér
2021. jún. 16. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem vagy rosszul a mensi miatt, mehetsz. Ha lehetséges ne a legerősebb napodon, de egyébként tényleg kevés vért veszítünk mensi alatt, hiába tűnik néha soknak.

Csak tényleg figyelj arra, hogy előtte sokat egyél, és igyál. Illetve 50 kilós a súlyhatár, de érdemes minimum 55 lenni (engem egyszer hazakültek 52 kilóval, mondván hogy ők nem vállalják így a felelősséget).


Plusz vigyél magaddal vizet, hogy miután lecsapoltak jól tudd magad utánhidratálni.

2021. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom előtte/utána rendesen hidratálni. Igazából a súlyhatárral sajnos nincs problémám bőven felette vagyok
2021. jún. 16. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Hivatalosan nem lehet. Én többször adtam így. A kérdőíven nincs rajta, a dokinak meg hazudtam.

Ez az vért kapónak nem ártalmas, a véradó védelmét szolgálja. Az egyetlen kockázat, ha alacsony a hemoglobin szint, akkor három hónapig utána nem adhatsz vért. És menzesz alatt a nőknek valamennyit esik. Ha általában normális, akkor ezzel ilyenkor sincs gond, de ha egyébként csak éppen jó, akkor lehet, hogy ilyenkor a kívánt érték alá csökken.

2021. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "hivatalosan nem lehet"? Ennek az állításodnak NULLA megalapozottsága van!!! Minek állítasz valamit, ami semmilyen hivatalos leírásban nem szerepel!!!
2021. jún. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

#7: Bocs rosszul tudtam. Ezek szerint az elmúlt években változtatták, a betegségem miatt már nem adhatok vért. Amikor első esetben nem akarták engedni, utána már letagadtam. De érdekes módon mindig megkérdezték akkor is.

Viszont most utánanéztem a létező leghitelesebb forrásból, valóban lehet.

A Vérellátó Szolgálat hivatalos oldaláról, 14. oldal:


[link]

2021. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudom, hogy régi poszt, de hátha segíthet másnak. Én teljesen jól vagyok, nem szokott semmi panaszom lenni menstruáció alatt, most sincs, s nem először jöttem vért adni. Viszont a vérközpontban egyértelműen azt mondták, hogy nem lehet, majd csak menstruáció után kb. 5 nappal. Lehet, hogy központ függő, itt nem vállalták be. Úgyhogy a legbiztosabb az, ha a központot kérded, ahová menni akarsz.
dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!