Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hasra hizás,meg petefészek...

Hasra hizás,meg petefészek meg hasonlo női betegségek miért alakulnak ki a nőknél,anyukáknál 40 éves koruktol?

Figyelt kérdés

2021. jún. 16. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mert sokan nem figyelnek oda saját egészségükre, keveset mozognak és többet esznek a kelleténél. Az idő előrehaladtával testünk változik és ezt sokan nem veszik figyelembe. Az anyagcsere lelassul, ezért lenne jó erre odafigyelni.
2021. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A genetika is fontos, hogy mit örököltünk. Nővérem 44 éves, vaságyastul, ha van 45 kg, és egy gyereke van. Ugyanilyen volt az egyik nagyanyánk is. Bár ő 4 gyereket szült, de elég későn lettek neki, a legkisebb 44 éves korában. Ő sem hízott el sosem, nagyon vékony volt, és sokáig élt, eü problémái nem igazán voltak.

Egyébként tényleg sokan elhanyagolják az egészségüket 40 körül. Ezért is alakulhat ki az időskori elhízás, egyéb betegségek.

2021. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
El kezd felborulni a hormon egyensúly. A hízás-hormonális problémák összefüggése oda-vissza igaz. Hízhatsz ilyen jellegű betegség miatt. Uyanakkor a nem megfelelő életmóddal növeled is annak kockázatát, hogy kialakuljon.
2021. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Nőkre igaz, hogy minél idősebb az ember, annál kevesebbet ehet sajnos és többet kell mozogni. Nézd meg egy kalóriatáblában írd be, hogy 20 éves, 30 éves, 40, 50 és így tovább. Egyre kevesebb kalóriabevitel lehet és több mozgás kell.

A genetika is sokat számít, van aki csak akkor kezd hízni amikor menopauza időszakába ér, de akkor se sokat és addig vékony (van persze olyan is, aki 45 kiló 50 éves koráig aztán utána 70-80 kiló lesz a hormonok miatt meg amiatt, hogy megszokta, hogy bármit ehet és nem nagyon mozgott, mert ugye vékony, nem volt rá szüksége, na nekik amúgy a legrosszabb szerintem). Van aki meg folyamatosan hízik, ahogy idősödik a lassabb anyagcsere, hormonok miatt.

Változik a testalkat is kicsit, de ez inkább a menopazua körül/után van, tehát inkább 45 felett.

Nőknél nagyon fontos, hogy mindig mozogjanak valamit és jól étkezzenek (a rossz étkezés miatt inzulinrezisztencia, kettes típusú cukorbetegség /bár ennek is van genetikai háttere, de a rossz életmód azért sokat számít/.

Sajnos ez van, nagyon kell vigyázni, sajnos a nagyon jó étkezéssel és mozgással is lesz valamennyi hízás, tehát 55 évesen senkinek se lesz 30 éves súlya, de nem mindegy miből indulsz, nem mindegy, hogy pl. 40 évesen azért mondjuk 165 cm mellett vagy egy 57 kiló és mondjuk 55 évesen leszel 62-63. Mert ha 40 évesen vagy egy 165 cm mellett 65-70 kiló akkor 55 évesen garantált, hogy min. 80 kiló leszel (kívéve, ha izom a 65 kiló, de most attól az esettől tekintsük el).

2021. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És sajnos a koplalás azért nem elég, mert pl. 50 évesen kevesebb kalóriát ehetsz, már miből fogsz koplalni? Muszáj az edzés, a tested is jobban tudja égetni a bevitt kalóriákat. Már az, hogy na 3 napig csak almát eszek kábé és fogytam 4 kilót, ez még 30 alatt bejöhet, 35-40 éves kor felett esélytelen. Tudom, mert tapasztaltam, 28-29 évesen, ha picit megszaladt a mérleg 3-4 kilót akkor csak visszafogtam magam és jónapot, még 30-32 körül is működött, mióta 35 elmúltam, azóta ez esélytelen. Persze biztos van, aki nem hízik 35-40 felett se, de ez az elenyésző kisebbség, nők 20%-a, jó genetikával, a többieknek nagyon figyelni kell.
2021. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

A kaloriakamuban hivoket ignoralni kell. :)


Nagyon egyszeru, a nok alapbol egeszegtelenebbul esznek, mint a ferfiak. Nem veletlenul toljak az arcukba az egyel zoldet atb propagandat. ;)

2021. szept. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon röviden a testünk öregszik.

Nem esznek többet hanem ahogy leírták felettem a hormonális változás kezdődik el, ezért

"az ösztrogén szintje csökkenni kezd. Ennek a közvetett következménye az lesz, hogy megváltozik a testfelépítés, emelkedik a testzsír százalékos aránya, és a lerakódó zsírpárnák elsősorban a has körül és nem a csípőn vagy a combon fognak megjelenni."

[link]

A petefészek ráknak is nagyobb az esélye, en ennek már próbáltam utánanézni de a konkrét okát nem tudják még mindig. Valószínű a hormonális változás, az ösztrogén csökkenés aminek védő szerepe van is közrejátszik benne.

Megnő a szívbetegség, csontritkulás esélye is, pont ezért fontos a hormonpótlás.

2021. szept. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hízás és a nőgyogyászati betegségek, nőgyógyászati problémák két külön téma. Utóbbi nem feltétlenül életmód kérdése. És nem is elhízottaknál alakul ki. Pl. Mióma, ciszta, endo, polip. De sok nőgyógyászati promléma okoz puffadást, nagyobb hasat, vékony nőknél is.
2022. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kérdésben nrm elhízásról volt szó hanem a kifejezetten hasra lerakódó feleslegről. Biztos észrevetted hogy az idősebbek ha nincsenek is elhízva akkor is van hasuk, az a fajta mint amikor 5 hónapos terhes valaki.
2022. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!