Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Orvosok/nőgyógyászok/hozzáértő...

Orvosok/nőgyógyászok/hozzáértők:mennyire jó/rossz ez a hormonvizsgálati eredmény? (lásd még lent)

Figyelt kérdés

25 vagyok,amenorrhoea (menstruáció kimaradása) miatt járok nőgyógyászhoz,először 2 hónap kimaradás után írt fel Norcolut-ot az orvos,ami meghozta a vérzésemet,de azóta megint 3 hónapja semmi,így vérvizsgálatra küldött,amelynek az eredményét tegnap kaptam meg,lásd itt:

[link]


Sajnos csak későbbre kaptam kontroll időpontot hogy megmutathassam a leletet az orvosnak,és én sajnos nem igazán igazodok el rajta,így megkérdeztem az online orvostudakozón a nőgyógyászt,aki elég "szűkszavúan" annyit válaszolt,hogy "további kivizsgálásra lesz szükségem,mert a lelet alapján sajnos lesz min dolgozni"...Kicsit idegesít a dolog,ennyire rosszak lennének az értékeim?:S Mire utalhatnak? Milyen további kivizsgálásra/vizsgálatokra számíthatok?


A hozzáértők segítségét előre is nagyon köszönöm!!


2010. aug. 25. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát én sajnos nem vagyok hozzáértő, előre is elnézést. (Orvosira készülök, bioszból érettségiztem), így a leletedet félig felfogtam, de az értékeket nem ismerem. Viszont van itt 1 oldal, kérdezd meg a nőgyógyászt: www.femina.hu vagy esetleg itt: www.fokuszbanano.hu Itt általában bővebb tájékoztatást adnak.

Amenorrhoea nagyon gyakori... az is közrejátszhat ha több ideig szedtél fogamzásgátlót, PCOS-ed van, stb. 1000 ok. Nem kell a legrosszabbra gondolni, a hormonproblémákat mindig lehet kezelni, eredményesen. :)

2010. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a honlap tippeket!Nekem csak annyi tűnt fel,hogy a tesztoszteronom elég magas,de fogalmam sincs mi okozhatja.Rákszűrésen kívül még nem volt más jellegű nőgyógyászati vizsgálatom,ezért érdekelne,hogy mire számíthatok,illetve hogy ha hormonzavarom van,vajon mi okozza:S Továbbra is várom a válaszokat!
2010. aug. 25. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha magas a tesztoszteronod azt általában fogamzásgátlóval kezelik. (pl. Diane 35, Cypromix), ez "megoldja" elvileg az amenorhoea-t is, de lehet hogy alaposabb kezelés kell, mert ugye a tabi csak 1 mesterséges ciklust kreál, tehát a problémát nem oldja meg, de viszont akkor az ösztrogéned túlsúlyba kerül. Előző voltam :) Remélem kapsz majd megnyugtató választ az orvosoktól :)
2010. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ilyen gondokkal küzdök. Elmentem a nődokihoz mondtam h mi a panaszom. Nem vizsgált meg mert még szűz vagyok. Először azt mondta mivel nem vagyok sovány hogy hormonzavar lehet. Elküldött vér vételre. Nem lett semmi kifogásolni való jó lett az eredményem. Nem a hormonoknál van a gond.(azt nem is mondta mi a gond csak hogy fogyjak le 10 kg.) Na lényegében azt szeretném mondani hogy össze hasonlítottam az enyémmel. És ami itt fel van tüntetve ugyan annyi mint az enyém, kivéve a tesztoszteron. Nekem 2,14. De nekem több mindent néztek meg. Lehet neked hiányos, vagy csak nem tették fel. És azért nincsen referencia érték feltüntetve mert azt mondta az orvosom hogy ez korban változó. Nekem is irt fel norcolutot.
2010. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajna nem hozza be az oldalt. Fel tudod tenni újra?
2010. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valamiért szünetel a szolgáltatás a kepfeltoltes.hu-n,valószínűleg ezért nem tudtad megnyitni.Feltöltöttem ide helyette:


[link]


Remélem így már sikerül!

2010. aug. 30. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!