Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha Policisztás PCOS -e van...

Ha Policisztás PCOS -e van egy lánynak akkor tényleg nem számít ha nem védekezik sehogy? Barátnőmtől hallottam ezt. Mellőzhetem az óvszert?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnek másfél éve mondta a nőgyógyásza, hogy van petefészekcisztája.

Aztán azóta volt hogy nem védekeztek illetve szétment az óvszer, és így sem lett semmi belőle semmi. Ez az egész odáig jutott végül hogy már egy éve egyáltalán nem védekeznek sehogy a barátjával akit már egyszer meg is csalt az egyik haverral, és azzal se védekezett, mégse lett semmi belőle, pedig nem cigiznek, nem drogoznak, nem isznak.

Szerintetek? Hülyeség?



2021. jún. 19. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A PCOS és a sima petefészekciszta nem ugyanaz. De védekezni mindkét esetben érdemes, mert a teherbeesés attól még előfordulhat.
2021. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát neki a kicsivel több mint egy év alatt párszor késett csak egy hetet, de legtöbbször mindíg pontosan megjön neki.

170 centi magas, 95 kg. Az utóbbi 4 évben feljött rá úgy 25 kg és mégcsak huszonhárom lesz ősszel...

2021. jún. 19. 20:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teherbe tud esni, csak nehezebben. Majd elobb utobb ossze jon ha igy folytatjak ne aggodj.


De az fura, hogy megkerdezed mellozheted e az ovszert, aztan meg azt irod a haverod csaja, akit ez a csaj meg is csalt egy masik haverral. Most akkor kinek a kije? Vagy 3an is partiba vagjatok ugyanazt a bulat?😂🤣

Vagy csak szegyelled, hogy eddig leszartad a vedekezest es most parazol a csajod meg hazudozik?!

2021. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja nem dehogy, én is lány vagyok :)
2021. jún. 19. 21:06
 5/12 A kérdező kommentje:
És nekem is van pcosem, ha így már érthetőbb.
2021. jún. 19. 21:08
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egészséges vagyok, mégis több, mint egy év kellett, hogy teherbe essek. Egy barátnőmnek pcos-sel hamarabb sikerült. Szóval nem, ne hagyd el az óvszert, mert az, hogy a barátnődnek szerencséje volt eddig, nem jelenti azt, hogy te nem esnél mondjuk a második aktusból teherbe.
2021. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Nemi betegségekről hallottál már? Ha nem, nézz utána, lehet baj.


A terhességnél meg nincs olyan, hogy valaki biztos nem lesz terhes. Kisebb esély van, de olyan, hogy 0% nincs, amíg van méhe és működő petefészke.

2021. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem akarsz gyereket, eszedbe ne jusson ne védekezni. Pcos meett is simán lehetsz terhes.

És bizony ez ilyen murphyb ha nem akarsz, akkor biztos összejön, mikor akarsz, akkor meg megkeseríti az életed. Nőgyógyászazon dolgozom. Hány olyan nőt láttam már, aki úgy volt terhes, hogy "elvileg nem lehetett volna".

Amíg van méhed meg petefészked, addig bizony védekezni kell.

2021. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi legenda, hogy PCOS mellett nem lehet teherbe esni. Simán lehet, úgyhogy ezt ne használd védekezési módszernek.
2021. jún. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Milyen legenda? Tényleg nem védekeznek, és nem esik teherbe!

A hétvégente háromszor négyszer is megcsinálja az embere, aztán semmi, még a melle sem szokott feszülni.

2021. jún. 21. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!