Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem múló probléma?

Nem múló probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Évek óta fent áll nálam egy bizonyos probléma - égő, viszkető érzés. Ezalatt az idő alatt Canestennel voltam kezelve az orvos által. Egy idő után beleuntam, és kerestem egy másik orvost, ugyanis időközben petefészek fájdalom is társult a problémák mellé. Ez már egy magán orvos volt, méghozzá egy doktornő. Amikor megvizsgált, azt mondta, hogy minden rendben, nem írt fel semmilyen gyógyszert, ugyanis azt mondta, hogy nem szükséges. Annyit ajánlott, hogy ne használják tisztasági betétet. Ahogy telt az idő, a probléma visszajött, mellette nagyon erős fájdalommal, és folyamatosan csak a bal petefészkemre volt a panasz. Elmentem egy másik orvoshoz, aki viszont alaposan megvizsgált. Elmondta, hogy a papíron felvan tüntetve valamiféle pontozottság, így ezt neki meg kell néznie. A méhszájamnál látott valamit, ami által HPV-re gyanakodott. Volt rákszűrés és HPV mintavétel. Mind a kettő negatív lett, így annyit ajánlott, hogy ne évente, hanem félévente járjak szűrésre. Mivel a probléma továbbra is fent állt, így egy újabb mintavétel várt rám, amit a mikrobiológiára küldött tovább. Amikor annak az eredménye megérkezétt azt mondta, hogy komoly probléma nincs, csak egy kis baktérium, így Betadine kúrát ajánl, azt követően pedig Lactinelle-t. Lassacskán a kúra végére érek, de a viszketés újra előjött, ami nagyon zavaró, és mellette a petefészkem is fájdogál.

Lányok! Esetleg valami tanács, ötlet? :( Annyira tanácstalan vagyok már, annyi mindent próbáltam, orvosok által is, és semmi konkrét, állandóan visszatér. Jelzem, nem élek szexuális életet, a fehérneműre is odafigyelek, illetve a tisztálkodásra is. Nem tudom, hogy mi lehet a probléma, és rettegek a gondolattól, hogy így kell leélnem az életemet. Mi lehet a probléma? Valamit én csinálnék rosszul, vagy valami olyan gond állhat fent, ami nagyobb vizsgálatot igényelne?

23 éves vagyok, és szeretnék végre ebben a szempontból is normális életet élni.



2021. jún. 25. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bőr- és nemibeteg gondozó
2021. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmi bajod. Ne nőgyógyászhoz menj, hanem orvoshoz, ez két külön kaszt.

De szerintem csak fogyasztónak tekintenek, nincs klinikai betegséged.

Gyógyfüvek és ülőfürdő.

Ha hasi ultrahangon nem látszik a petefészkeden semmi, akkor nincs semmi, amit ők kezelni tudnának.

Ezért csak ülőfürdőt, teát és gyógyvizeket (termálvíz) tudok javasolni.

2021. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Különben használsz öblítőt mosáskor? Attól simán viszkethet, éghet.

Egy műszálas bugyitól is.

Tangától meg pláne.

2021. jún. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérj részletesebb tenyésztést, alap esetben csak a szokásos pár kórokozót vizsgálják.
2021. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát "visszatér", azaz vannak viszketés mentes időszakok is?

Emésztésed rendben van? Mert ha nincs, akkor előfordulhat, hogy onnan tevődik át a baktérium.

Próbáld meg kiiktatni az étrendedből a cukrot, lisztes ételeket és a feldolgozott termékeket (remek táptalaj a gombáknak + tele vannak mindenféle káros anyaggal, amitől felborulhat a szervezeted flórája)....

2021. jún. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ultrahangon valóban nem tűnt fel semmi rendellenes az orvosnak. Mindenképp kipróbálom, köszönöm az ötletet! A mosásra pedig szintúgy odafigyelek, tehát ez is kizárva a problémából. Csakis pamut fehérneműt hordok.

Igen, vannak nyugalmas időszakok, amikor épp semmi probléma sem üti fel a fejét. Nos, eddig nem tapasztaltam, hogy az emésztésemmel gond lenne, de a fent leírtakat megpróbálom, köszönöm! :) Erre még nem gondoltam.

2021. jún. 28. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta hogy vagy?
2022. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!