Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Számotokra mennyire volt...

Számotokra mennyire volt nehéz a testnevelés óra az iskolában amikor megjött? Elnézőbbek lehetnének a testnevelő tanárok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez a téma most merült fel bennem, hogy anno amikor iskolába jártam iszonyatosan görcsöltem és fájt mindenem, rosszul voltam, legyengültem,hánytam.A testnevelés órák elviselhetetlenek voltak, és nálunk nem volt lehetőség leülni, nem volt lehetőség könnyített órára, még arra sem, hogy esetleg futás helyett sétáljunk. A nő testnevelés tanárom azért nem értett meg soha minket, mert ő is nő és ő is kibírta- viszont arra nem gondolt, hogy mindenkinek más a fájdalma. A férfit pedig nem érdekelte. Konkrétan a szülők tudta nélkül 3-4 gyógyszert vettem be amikor suliban megjött, hogy testnevelés órára legalább csökkenjen a fájdalom. Számomra ez egy elkeserítő dolog, hogy a lányokat ennyire “kínozzák”, ezt saját magamból kiindulva írom. Nekem semmi bajom nem volt a testnevelés órával, de az a pár nap amikor megjött, mindennél rosszabb volt. Tudom, hogy ez a természet rendje, de engem mái napig 26 éves létemre annyira megvisel, mint általános iskolában és gimnáziumban. Rengeteg sztorit hallok ismerősöktől, családtól, hogy a tanárok mennyire nem foglalkoznak ezzel. Legfőképp azért sajnálom, mert anno én is átéltem és elmondhatatlanul rosszul éreztem magam, szerintem legtöbb lányt nagyon megviselni.
2021. jún. 27. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden hónapban egyszer el lehetett játszani, hogy eü okból nem tesizünk, férfi tanárnál, de ugye nekünk nem heti 5 tesi volt még, szóval most egy kicsit máshogy kéne ehhez állni, mert lehetséges hogy valakinek 5 napom keresztül fáj, végig amíg megvan.
2021. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Görcsoldó, és annyi, hogy az úszást hagytam ki mindig.
2021. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Anno szerinted a medvét érdekelte hogy neked megjött? Ott bizony futni kellett.
2021. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig tesiztem, amikor megjott, de általában tamponnal, mert féltem, hogy"baleset" történik. És vízilabdáztam is, oda is mentem edzésre.

Egyébként a tanárunk ilyen szempontból megértő volt, elhitte, ha valaki rosszul van, csak én nem éltem a lehetőséggel.

Viszont volt egy évig egy szigorú férfi tesitanárunk, akinek orvosi igazolás kellett akkor is, ha ilyen miatt akartunk felmentést...

2021. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Anno én is tesiztem mindig. Soha nem tudta a tanárom (először nő volt, utána férfi), hogy éppen menstruálok. Tampon plusz eü. betét és görcsoldó. Soha nem okozott ez nekem problémát.
2021. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xp ali ***** válasza:
100%
Nálunk felmentésük volt a lányoknak tesiből olyankor. De mondta a biosz tanárunk, h pl amikor neki megvan, ő jobban terhelhető. Sportoló volt, aztán lett biosz-tesi tanár.
2021. júl. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekünk évi három alkalom van, amikor saját döntéssel mentesülünk az óra alól, így nyilván nem elég minden hónapra (heti három óránk van). Én speciel előtte fél órával beveszek egy görcsoldót, és végigcsinálom az órai feladatokat, de ha esetleg valamelyik gyakorlat kényes (pl. nyújtás bizonyos pózokban) akkor szólok a tanárnak, és ad helyette valami más feladatot. Női tanárunk van, nagyon rendes, lányok-fiúk külön vannak.
2021. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan lányok, akik nagyon rosszul szoktak lenni a menstruáció ideje alatt.

Sajnos én is közvetlen közelről ismerem a helyzetet.

Nekem is voltak olyan időszakaim, hogy nagyon erős görcsös fájdalmaim voltak és nemcsak a fájdalom volt jelen, hanem olyankor az egész testem kimerült volt.

Sajnos gyakran hánytam is az első két napon.

Ezeket nem lehet szerintem görcsoldó tablettával megoldani. :/

Olyan lányt is ismertem, aki elájult, amikor menstruált.


Nekem az a furcsa, hogy később ezek a tünetek nálam elmúltak. Mostanában nem szoktam sem hányni, sem rosszul lenni - szerencsére. De fogalmam sincs, hogy mitől változott meg.


A tanárok különbözőképpen álltak a témához. Volt aki keménykedett, mások még jobban, de volt, aki lazán vette.

2021. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!