Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetek egész éves...

Hogyan szerezhetek egész éves fementést testnevelés óra alól?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy a “mozognod kel, szükséged van rá” hozzászólásokat szó nélkül lepontozom. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy a testnevelés órája ne kínzás szinten haladjon végig.


10. Osztályos leszek, lúdtalpam van és iszonyatosan szar immunrendszerrel rendelkezem. A mozgás hiánya nem áll fenn, hiszen rendszeresen szoktam eljárni úszni, ha nem is töröm meg magam, azért mozgás megvan, emellett asztaliteniszezek, és gördeszkázom. A mozgást nagy részét a kistesóval való szaladgálás, a kutyával való labdázás, itthoni mindennapos játék is kiteszi. Ezzel szerintem letudtam a szükséges mozgást. Az iskolában megtartott tesiórák viszont feleslegesen túlterhelőek. Dupla órák, melyeknek első fele erősítéssel feleslegesen hosszú futással telik, másik része közös játék (például foci, kézilabda, kosárlabda). Ezek után pláne, hogy első órákban van, lehetetlen szinte a jövőben szükséges, fontos tanórákon való részvétel. Izzadsággal tele, büdösen és kimerülten mégiscsak nehezebb a tanulás. Emellett pár éve volt egy szilánkos váll csonttörésem, ami az orvos szerint végig fogja kísérni az életem, így a jobb kezemmel akarva se tudnám felemelni a 70 kilós súlyzókat. A gerincem, annak ellenére, hogy szakorvosnál még nem voltam, ferdének tűnik, az első tesi órán már rettenetesen fáj. Levegő után kapkodok, és a szédülés is mindig jelen van. (Volt példa ájulásra is) Háziorvossal beszéltünk erről, és azt mondta, higy Pszichológussal beszéljek erről, ő tud egész éves felmentést adni.


Szerintetek a pszichológus elég? Ha nem akkor hogy tudnám kivitelezni? Előre is köszönöm a segítséget!



2020. aug. 20. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom milyen háziorvos volt az aki szerint a lúdtalp meg a mindenféle egészségügyi probléma miatti tesióra felmentést a pszichológus adja, de szerintem nyugodtan visszaadhatja a diplomáját (ha egyáltalán van neki).
2020. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fàj a gerinced, nem ártana ortopédián megnèzetni. Ha oda kell beutaló, legközelebb a háziorvosnál járva ne azt hangsúlyozd, hogy felmentést kérsz, hanem hogy fáj a hátad sokszor. Ortopédián eldöntik, mehet-e ezektől a sport. Pszichológus szerintem nem adhat felmentést, de miért is kelkene, ha ortopédiailag nem indokolt? Továbbá lúdtalp betétet mindenkèpp szerezzetek, az sokat segít.remèlem, a szüleid segítenek.
2020. aug. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek mert én felmentettem mavam tesi alól a gimiben. Muszáj volt mert jó tanuló voltam tesiből meg bukásra álltam. Nem ment a futás meg sok gyakorlat amire jegyet adtak. Féltem, hogy megsérülök. Nekem a háziorvos adta a beutalót de a tornatanár is együttműködő volt mert látta, hogy kilátastalan a helyzet. Ha megfeszülök sem tudom lefutni a 600 métert. Csak felnőtt koromban derült ki, hogy billentyűhibával születtem és volt az oka. Ha erőltetem kórház is lehetett volna a vége. Ortopédián is adjatnak felmentést a gerincferdülésed miatt de akkor el kell járnod gyógytornára. 10 alkalmasra minimum és otthon csinálni. Azzal ne gyere sehol hogy milyen kellemetlen leizzadni meg elfáradsz a tesi órán mert ezt senki nem fogja megérteni. A többieknek is ugyan olyan rossz. A fáradtság meg lehet edzetlenség és arra pont nem jó ha felmentenek. Valami sze4vi okot kell találni amit biztos nem a pazichológus fog adni. Nem is értem ezt a marhaságot. Pszichés problémákra kifejezetten ajanlott a tesmozgás. Pszichológus ráadasul nem is orvos ő biztos nem tus tesifelmentést adni

A haziorvos adhatna.

2020. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nos, a testnevelés tanárral nem olyan jó a kapcsolatom, mivel kiálltam magamért, ami valószínűleg nem tetszett neki. Csak azért nem buktam meg, mert jött a karantén, elméleti anyagból pedig könnyű felkészülni. Attól félek a következő tanévben erre nem lesz lehetőségem
2020. aug. 20. 14:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress valami szervi okot és kérj a szakorvostól igazolást. Más lehetőség nincs.
2020. aug. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Nahát, mik vannak. A mi időnkben nem emelgettünk az iskolában egy kézzel 70 kg-ot.
2020. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Azt mi sem de sosem értettem miért kell kötelet mászni, szekrényt ugrani,fejen meg kézem állni stb. Az utolsó hármat vajon hol fogom használni az életben? A mozgás fontos de én tesire nem adnék jegyet.
2020. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 pedig így van
2020. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 el sem hinnéd, az én tesitanárom erre milyen választ adott :D
2020. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ki tudja, lehet, hogy elrabolják a... fizika tankönyved és a tanteremben át kell ugranod 2 egymáson lévő padot... nem kerülheted ki, mert akkor a rabló elégtelent ad és megbuksz! Komplex dolog ám az élet... nevetséges :)
2020. aug. 21. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!