Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Koszos fürdőkádban vagy...

Koszos fürdőkádban vagy nudista strandon elkaphatok valamilyen hüvelyfertőzést?

Figyelt kérdés
Megfürödtem este a pasim fürdőkádjában, de kiderült, hogy nem fertőtlenítette ki klóros tisztítószerrel. Már ettől beparáztam, hogy összeszedtem valamit. Holnap pedig nudista strandra megyünk ami biztos koszos. Félek így fürödni a vízben.
2021. jún. 29. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Én inkább a medencéktől tartanék a helyedben, nem a természetes vizektől. Gondolom a strand egy utóbbinál van.

A fürdőkád miatt most így utólag már kár parázni...

2021. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Miért kéne klóros tisztitőszerrel kimosni. Mi fürdés után zuhanyrózsával lazán átmegyünk a kád belsején vízzel és senkinek semmilyen fertőzése nincs.
2021. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ahol sok ember megfordul, ott mindig lehet fertozesveszely..
2021. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Normál medencés strandon egész alacsony az esélye hogy bármit elkapj, klórozzák rendesen.


Viszont a folyó/tómenti strandokon mindent összeszedhetsz, sajnos sokfelé dől bele a szennyvíz a folyókba, a tavakba meg felső rétegi talajvíz van, az meg nem véletlen nem iható...

2021. jún. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem pont hogy medencében sikerült elkapni csúnya dolgot, ami után mehettem dokihoz, és természetes élővízben sosem.
2021. jún. 30. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Természetes élővízben míg horgásztam fekáliától a budipapíron keresztül a használt óvszerig mindent láttam, folyópartokon meg ahol megfogja a növényzet kisebb hegyekben áll a szemét...


Úgyhogy nekem nem lenne gyomrom belemenni, de te tudod...

2021. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Én belemegyek bármikor a Balatonba, a Fertő-tóba vagy a Velencei tóba is. Olyan helyekről beszéltem, ahol strand is van kijelölve. A kérdés is strandra vonatkozott.
2021. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es mert a strandoknál, eszébe jut a szennyvíznek hogy jajj ez strand, és nem keveredik arrafelé bele a vízbe? :D Ugyan ugyan, mellesleg a tavak se jobbak már sajnos,mint pl mondjuk egy folyó, lévén a folyókról táplálják vissza, ha éppen szárazság van.


"Én belemegyek bármikor a Balatonba, a Fertő-tóba vagy a Velencei tóba is."

Hát egészségedre, de az indiaiak meg belemennek a gangeszba, sőt isznak is belőle, úgy hogy gyakorlatilag félig elégett hullákat dobálnak bele...



De idehaza se olyan sokkal jobb ötlet belemenni a természetes vizekbe.Láttam én már strandon "úszkáló" döglött birkát, meg egyéb nem éppen odaillő dolgot.


Az emberek elmennek ide-oda strandolni, aztán 2-hét 1 hónap után csodálkoznak hogy begombásodtak, meg ilyen olyan fertőzésük van, de persze összekötni a stranddal az már nem megy :D

2021. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt felejted el, hogy a kijelölt strandoknál folyamatos vízminőség ellenőrzés van. Ha nem felel meg, bezárják.
2021. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

9-es jó vicc, volt nem egyszer hogy döglöttek a halak,a strandtól kb 3-400m-re a part mentén végig 1-2 méterenként döglött törpeharcsával,keszegekkel, ezüstkárásszal, "végigszórva" de szó szerint pocsolyaszag,illetve döglött halszag a parton, de az a durva undorító, mikor belenyúltál a vízbe olyan érzés volt mintha nyálkás lenne a kezed. Teljesen egyértelmű volt hogy a víz fürdésre totál alkalmatlan,de persze a strandon lehetett fürdeni,fürödtek is ott.

Ismerősök közül is volt aki bement, bár nem fürödni, csak a dögöket kiszedni, 40-fokos lázzal feküdt utána vagy 2-napig...

Körülbelül 2 hétig volt ilyen, egész végig nyitva volt a strand, szóval ennyit erről a csodálatos vízminőség ellenőrzésről.


Ha ilyen állapotú víz átmegy 1-1 ilyen bevizsgáláson akkor mi kell hozzá hogy ne menjen át? Tiszta hígítatlan szennyvíz? Vagy mi?


Na mind1, én nem akarlak meggyőzni arról hogy ne menj bele, tőlem úgy cseszerintesz ki magaddal ahogy akarsz,akár a gangesz vizét is ihatod, úgyhogy én ezt a vitát zárom, további szép napot.

2021. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!