Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen a pajzsmirigy autoimmun...

Milyen a pajzsmirigy autoimmun betegség? Kezelhető?

Figyelt kérdés
Szoval volt novemberben laborom ott 3,2 volt a TSH áprilisban már csak 0,08 volt most júniusban 4,2. Azt mondta az endokrinológus vagy most ilyen ingadozás volt amit okozhatott gyulladás vagy pedig autoimmun betegség. Most majd kell anti-tpo-t nézetni és ultrahang. De ha ez tényleg autoimmun betegség akkor azzal lehet együtt élni és kezelni? És lehet mellette szülni is?

2021. jún. 30. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szinten lehet tartani. Nekem hashimotom van. Azaz pajzsmirigy alulmukodesem. 2 honap alatt rendberakrak gyogyszerrel most kezdtuk a lombikot. Kezeloorvosom szerint tökéletes az ertekem

Keress fel egy endokrinologust.

2021. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Hashimotom van, 5 éve tudom, szuperül együtt lehet vele élni. Kora reggel, evés előtt beveszem a bogyómat és annyi kötöttség van, hogy 30 percig nem szabad utána enni. Nincsenek tüneteim, jól érzem magam, teljes életet lehet élni így is. Fél évente kontroll TSH. Az endokrinológus szerint baba is simán lehetne így, csak akkor szorosabb a kontroll, hogy a TSH-t alacsonyan tartsák, mert az fontos a teherbe eséshez.
2021. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
48%
A Hashimoto bár nem gyógyítható, remekül kezelhető. Egyetlen komoly gebasz van vele, hogy autoimmun betegségről lévén szó, az ebben szenvedő bízvást számíthat egyéb autoimmun betegségekre is.
2021. jún. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!