Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Borzalmasan megvisel a menstru...

Borzalmasan megvisel a menstruáció, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben a vérzés előtti pár napban iszonyatos gyengeség fog el, felkelni alig bírok az ágyból. Néha olyan érzésem van, mintha enyhén be lennék rúgva, szédelgek, ülve pedig azonnal el tudnék aludni. Még a szemeim is bedagadnak, mintha egy percet sem aludtam volna.

Menstruáció első 2-3 napjában ugyanez, alig bírok koncentrálni, mintha másnapos lennék. Nagyon megvisel a dolog, egy rémálom az egész, a többi PMS-es tünetem ehhez képest semmi. Hormonjaim egyébként úgy-ahogy rendben, pajzsmirigyem enyhén alulműködik, de szedem a gyógyszert (1 közelében tartjuk a TSH-t teherbeesés céljából). Vasam mindig alacsony, de most nem kritikus, szóval erre sem tudom ráfogni. Mindenféle vitamint szedek, ráadásul lassan felszívódó szénhidrátokat eszem csak. Mit tehetnék még, nektek mi szokott beválni? Teák, nagyobb dózis magnézium, nagyobb dózis vas? Mozogjak esetleg többet? Illetve akinél ugyanez van, és tudja, mi okozza/okozta, megírná? Segítsetek kérlek tippekkel. :(Előre is köszi!



2021. júl. 1. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyobb a vernyomasod mensi alatt? Velem ugyan ez van, szerintem menj el egy nőgyógyászhoz, nem árt. Mindenkire másmilyen hatással van a vérzés. Van aki meg se érzi, van aki kórházba kerül miatta
2021. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj nögyógyászhoz
2021. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom ez mennyire normális, de én inkább elmennék nőgyógyászhoz a helyedben. Női teákat szokták ajánlani, én még nem próbáltam, saját tapasztalatot nem tudok róluk mondani.

Az oké, hogy minden nőnél különböző, hogy ki hogy éli meg a menstruációt, van, aki meg sem érzi, van, akinek PMS tünetei vannak és fájdogál neki, de azért az nem normális, ha pl. valaki már az ágyból kikelni nem tud vagy mentővel kell bevinni a kórházba, annyira fáj neki...

2021. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére nem annyira fáj, legalábbis másokhoz képest, akik marokszámra eszik a fájdalomcsillapítót. Én az első 2 nap szedek napi 1-2 szemet, és elvagyok. Nem hányok, nem görnyedek. Inkább ez az iszonyatos nyomottság, fáradtság zavar, mintha súlyos vérszegény lennék, holott a minimális szint felett van. Nőgyógyászhoz járok mostanában, a szűrések negatívak, ultrahangon minden rendben századjára is. Endokrinológiára küldtek, ahol ugye kiderült a pajzsmirigy dolog, de semmi vészes. Milyen teák jöhetnek szóba? Vagy próbáljam meg tolni a magnéziumot ezerrel?

2021. júl. 1. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mit értesz női teák alatt, de a cickafark teát, vagy libapimpó teát, vagy palástfű teát,vagy keverve a őket ittam régebben és attól pontosabban jött meg, illetve kevésbé fájt(illetve lehet, hogy attól több energiád lenne, segítene) . Ha jól tuodm a palástfű és a libapimpó ilyen "tipikus" női gyógynövény, de te neked nagyobb problémáid vannak nálam, kérdezz meg valakit, aki ért hozzá ha esetleg kipróbálnál valamilyen teát, nehogy ártson. Főleg ha szedsz bármilyen gyógyszert, nehogy keverődjön és valami rossz hatása legyen, vagy ilyenek. Ezzel kapcsolatban sajnos nincs tapasztalatom, nem szedtem soha és nem is szedek semmit.
2021. júl. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!