Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nő társaim, akik abbahagyták...

Nő társaim, akik abbahagyták a fogamzásgátló szedését, veletek történt ilyen? Többi lent

Figyelt kérdés

Idén április 9-én vettem be az utolsó szem fogamzásgátlómat, mert több problémát okozott mint hasznot, és rá egy napra meg is jött az utolsó megvonásos vérzésem. Ezután rá 28 nap helyett 33 napra jött ami nem is rossz ahhoz képest, hogy ez volt az első vérzésem már 4 éve a gyógyszer nélkül, ez volt még május 13-án. A gyógyszert eredetileg is arra írták fel hogy ne legyen rendszertelen a menzeszem, mert nem volt ritka az 1-2 hetes késés sem.

És azóta semmi..

Júniusban 10.-re vártam volna a múlt havi menstruációm, ebben a hónapban pedig mára, azaz július 8.-ra, de semmi.

Szóval a kérdésem egyik része az lenne, hogy mással is előfordult-e már, hogy gyogyszerrel való leállás után nem jött meg a menzesz hosszabb ideig?

A másik kérdésem viszont az hogy a gyógyszer abbahagyása óta vettem észre azt, hogy a hüvelyemben van egy fehér színű krémes váladék ami számomra zavaró. Egytalan nincs szaga, nem folyós, a fehérneműmre sem folyik ki, de ha fürdök és megtisztító magam ott lent, vagy néha egy ujjal ugyan de ellenőrzöm magam oda bent is, és ekkor fedeztem fel ezt a váladékot. Állagra olyan mint bármelyik arckrém és kB ugyanannyira fehér is. Szóval nem tudom hogy a gyógyszer abba hagyása, vagy az hogy ilyen régóta nem menstruáltam, vagy éppen az az oka hogy most is épp menstruálnom kellene és azért van-e ez.. De nem feltétlenül csak akkor vettem ezt észre mikor éppen menstruálnom kellett volna hanem azóta szinte folyamatos.

Azért is nagyon zavaró mivel ha együtt lét előtt nem fürdök meg alaposan akkor számomra nagyon kínos ez a váladék, mert mintha össze kentem volna magam belülről valamivel.

Mondták nekem azt hogy ezzel semi gond nincsen mert ez normális, számomra furcsa és szokatlan, mert eddig nem tapasztaltam ilyet..

Ezért érdekelne ennyire hogy akik hagytak abba fogamzásgátlót azok tapasztaltak e ilyet?

És végül, tudom hogy nem vagyok terhes, már két tesztet is végeztem, és a párommal védekezünk mindig. :)



2021. júl. 8. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm abbahagyta több év után, neki 1 évig teljesen össze-vissza jött meg. A másikról nem tudok nyilatkozni, de esetleg érdemes lehet megmutatni nőgyógyásznak, hátha gomba vagy baktérium.
2021. júl. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem kene a huvelyedbe nyulkalni, ha nem muszaj. Minden nonek van folyasa, viszont elofordul fogamzasgatlo mellekhatasakent, hogy ez kevesebb lesz, vagy el is tunik, huvelyszarazsag lep fel, stb, tehat ennyi ev utan ezert tunhet fel. Ha nem budos, nincs furcsa szine, akkor normalis.


En 9 honapig szedtem fogamzasgatlot, miutan abbahagytam, 2 mensim volt normalis, 28 napra jott meg, utana viszont 1,5 evig 2-3 havonta menstrualtam, aztan vegul rendezodott nagy nehezen. Soha tobbet nem szedek inkabb gyogyszert, alapbol sok mellekhatasa is volt, azert is hagytam inkabb abba, de nem szamitottam ra, hogy utana 1,5 evig szopas lesz.

2021. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A váladék normális, ez nem utal semmire. Akkor kell aggódni, ha büdös, vagy ha viszkető, irritáló érzést tapasztalsz a hüvely körül. Inkább nem nyulkálj magadba és ne használj intim zuhanyt vagy ilyesmit, ez a melegágya a fertőzésnek.


Szex után te is meg a párod is megmosdotok, ennyi az egész. A szex a váladékokról szól, ezt el kell fogadni :D

2021. júl. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egészséges a huvelyflorad. Az a krémes fehér termeszetes ne aggódj.
2021. júl. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!