Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szenvedett valaki fogamzásgátl...

Szenvedett valaki fogamzásgátló mellett állandó hüvelygyulladástól? Amikor abbahagyta a gyógyszer szedését, elmúlt a probléma?

Figyelt kérdés
Krónikus hüvelygyulladástól szenvedek, millió szert kaptam már rá, az állapotom elviselhetővé válik, de sosem teljesen tünetmentessé. Fogamzásgátlót szedek, kezdek arra gondolni, hogy az is felelős lehet ezért az állapotért. Legszívesebben abbahagynám, de félek ettől a lehetőségtől, sajnos most nincs helye kisbabának az életemben.
2019. jan. 2. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a visszaterö hüvelygyulladasert sok minden felelös, többek között a fogamzasgatlo spirale es Diaphragma is lehet. Valoszinü, hogy nem hüvelygulladasod van, hanem holyaggyulladasod, amit az e-coli bakteriumok okoznak, es nem lehet erzesre megkülönböztetni, hogy mi faj, a hüvely, vagy a holyag. A kettö mindenesetre nagy összefüggesben van. Ha a hüvely ph egyensulya megbomlik, akkor az atterjedhet a holyagra- vagyis a "rossz" bakteriumok elszaporodnak, es szex eseten (egyik lehetseges variacio) atterjedhet a holyagra. Probald meg a D-Mannoz-t, de rendszeresen, elöször egy hetig napi 3 adag, utana napi 1 adag legalabb 3 honapon at. (A Müllerben lehet kapni).
2019. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Azóta voltam orvosnál, valóban hólyaghurut, genny 2 kereszt, vér 1 kereszt. Nőgyógyásznál is, hüvelygyulladás is volt, gomba. Most kezelik mind a kettőt. Úgy döntöttem fogamzásgátló egy darabig marad még.

2019. jan. 5. 07:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit ertesz "genny" alatt? Ha a nitrin pozitiv - egy kereszt, ahogy irod, az jelenti, hogy bakteriumok vannak a vizeletedben, vagyis holyaggyulladas. A nök nagy reszenek ez a szextöl van. A hüvelyböl atvandorolnak a szex utjan a holyagba a bakteriumok. Probald meg a következöt: szex utan rögtön WC, majd mosakodas csak vizzel, szappan nelkül. Rögtön meginni egy pohar vizet D-Mannoz-al (erre ratapadnak a bakteriumok, es a vizelettel kiürülnek), majd 4 ora mulva megint egy pohar viz egy adag D-Mannozzal, ismet 4 ora mulva megint, majd megint 4 ora mulva ugyanez. Vagyis egy nap alatt 4 adag D-Mannoz. A sex utan emellett egy Gynofit hüvelytablettat feldugni, ez a hüvely ph- ertekenek az egyensulyaert felelös. Szoval ez a ceremonia, ha következetesen kitartasz mellette, segiteni fog. A sperma ph erteke teljesen mas, mint a hüvelye, ezert a szextöl felbomolhat, ami a hüvelygyulladashoz vezethet.
2019. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot ne szedj, csak, ha vegkepp nem megy maskepp. A D-Mannoz ehelyett van. Egy termeszetes anyag, cukor, klinikai kiserletekkel bebizonyitottak, hogy az e-coli bakteriumokat, ami a hüvelygyulladast okozza, megköti, es a vizelettel együtt igy kiürülnek. Az antibiotikumtol megint csak hüvelygyulladasod lesz, mert az megöli a jo bakteriumokat is, amitöl aztan a rossz bakteriumok szama rohamosan megnövekszik, es megint kialakul egy hüvelygyulladas, vagy eppen gomba. Egy never ending story, körforgas. En is rengeteget szenvedtem, mar mindent kiprobaltam, ezert tudok jo tanacsokat adni.
2019. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!