Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő húgyhólyag-gyulladá...

Visszatérő húgyhólyag-gyulladással ki birkózott meg?

Figyelt kérdés

Szeptember óta 2 havonta visszatér a panaszom. Csípő és akár véres vizelet, alhasi fájdalom. 3 orvosnál is voltam. Kúpokat és antibiotikumot írtak fel. Ezek szerint hosszútávon nem segített egyik se.


Van köztetek valaki, aki szenvedett még ezzel a problémával? Ha igen, akkor mi segített megszűntetni a panaszokat?


2021. júl. 12. 10:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Én évekig szenvedtem időszakosan ezzel a visszatérő nagyon fájdalmas dologgal. Rengeteg kivizsgálást csináltak, de véglegesen nem mulasztotta el egyik doki sem, végül egy vény nélkül kapható dolog oldotta meg a problémát nekem.

Pár dolog, amit érdemes betartani:

1. Vizelettenyésztést érdemes csináltatni (ami nem egyenlő a sima laborral, amit többnyire csinálnak). Ez kb. egy hét mire elkészül, megnézik milyen baktériumok tenyésznek ki benne, és konkrétan arra tudnak adni gyógyszert. Többnyire E-coli okozza, de lehet, hogy nálad pont nem, és félrekezeltek.

2. A higiéniai szabályokat be kell tartani, de gondolom ezzel te is tisztában vagy.

3. A hüvelyflóra egyensúlyának felborulása is okozhatja. Fogamzásgátló tabletták nagyon gyakori mellékhatása, hogy tönkreteszik a természetes flórát és ezáltal sokkal fogékonyabb leszel mindenféle fertőzésre. Vércukor probléma is állhat a háttérben. Érdemes hüvelyflóra helyreállító készítményeket használni rendszeresen (havonta vagy hetente párszor, ki kell tapasztalnod mi válik be), hogy megelőzd a különböző problémákat.

4. És akkor a csodaszer, ami nekem nagyon bevált: a D-Mannose.

[link]

Bioboltban lehet kapni. Ez egy cukoralkohol, amely nem engedi, hogy bizonyos káros baktériumok megtapadjanak a hólyagban. Megelőzésre és kezelésre is alkalmas. FONTOS: Ha nem használ, akkor mindenképp fordulj orvoshoz, mert nem minden baktérium ellen hatásos. Az esetek nagy részében szuperül működik.

5. A nagy baj megelőzése: Ha már egy kicsit is érzed, hogy valami nem oké, akkor érdemes már az első jeleknél bevenni a d-mannose-ból, illetve rengeteg folyadékot inni, lehetőleg teát. Ha idejében elcsíped, akkor jó eséllyel megelőzheted a komolyabb gyulladást, és nagyon gyorsan túl lehetsz rajta.

Remélem tudtam segíteni. Ha kérdésed van, írj nyugodtan üzenetet.

2021. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!