Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túlzott fogyásnál elképzelhető...

Túlzott fogyásnál elképzelhető, hogy kimarad a menstruáció?

Figyelt kérdés
Egy hónapja fogyókúrázok és 4 kilót adtam le ezalatt. Nincs különösebb receptem, csak kevesebbet eszek és jóval többet sportolok. Valahol azt írják, hogy ilyenkor nem kell megijedni, majd legközelebb megjön stb... Nekem 5 nap múlva kellene megjönnie és nem tudom miért... de valahogy rossz előérzetem van. Lehet nem fog megjönni. Volt már valakinek erre példa? Most már nem akarok tovább fogyni, tartani akarom a súlyom. Egyébként 5 éve menstruálok.
2010. aug. 27. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Drasztikus fogyásnál és nagy stressz esetén a szervezet úgy értékeli a helyzetet, hogy ez az idő veszélyes a terehbeesésre, és szünetelteti a peteérést, azaz havi vérzés sem lesz. Régen háború idején a nőknek néha évwekig nem volt vérzésük...


Szóval a válaszom: igen, a drasztikus fogyókúrától kimaradhat a havi vérzés.

2010. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
négy kiló még nem számít olyan szörnyen soknak, persze attól függ, hogy a te szervezeted hogyan reagálja le. a menstruáció kimaradásának más, jóval gyakrabban előforduló okai is lehetnek, esetleg azt is ellenőrizd le.
2010. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
rendben van, köszönöm a válaszokat. még nem most kellene megjönnie, hanem 5 nap múlva, csak előbb olvastam ezt valahol és elkezdtem parázni, mert azért a 4 kiló is 4 kiló.
2010. aug. 27. 12:58
 4/4 A kérdező kommentje:
És amúgy ez így nagyon gáz, ha kimarad? Mm... ha innentől kezdve esetleg kevesebbet sportolnék és mondjuk többet ennék akkor a következő hónapra már megjönne? Mondom, még nem biztos, hogy nem jött meg, majd csak pár nap múlva derül ki, de jobb felkészülni az ilyen esetekre is.
2010. aug. 27. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!