Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/ nők, ki mit szed?...

Lányok/ nők, ki mit szed? Milyen tabletta lenne megfelelő az én kényes szervezetemnek?

Figyelt kérdés

Köszönöm annak aki elolvassa!=)

Ti milyen fogamzásgátlót szedtek?Légyszives osszátok meg velem!=)

Egy éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését(yasminelle), azelőtt 2 évig szedtem folyamatosan.Ez volt az első fogamzásgátló,amit szedtem.Gyakran volt hasmenésem, émelyegtem és teljesen lecsökkent a szexuális étvágyam,szinte el is tűnt.A párommal elég sokat is veszekedtem, tehát abbahagytam a szedését.Utána semmi problémánk nem volt,a szexet újra kívántam,elmúltak a hasmenéses idők... Viszont előnye az volt,hogy a bőröm megszépült, nem görcsöltem, nőtt a mellem.Most úgy döntöttem,hogy újra elkezdem a fogamzásgátló szedést,ezért elmentem nőgyógyászhoz.

Ő újból a yasminelle tablettákat írta fel, de ez engem nagy aggodalommal töltött el=(

ttem!

lehet,hogy az én hibám,nem biztos,hogy a gyógyszertől van...Esetleg,ha sezdek mellé vitamint akkor nem "viseli meg" annyira a szervezetet?

Kezdjem el szedni a Yasminellt újból és lehet,hogy most nem fognak a mellékhatások gyötörni?

Olyan fogamzásgátló kéne nekem tehát,ami jó a problémás bőrre,alacsony hormontartalmú, kicsit nő tőle a mellem, és nem csökkenti a libidót.

Tehát légyszi írjatok gyógyszerfajtákat,hogy ki milyent szed,vannak nála mellékhatások?Előnyök?

Én utánanézek,hogy nekem megfelelő e=)

Légyszi segítsetek!


2010. aug. 27. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én alapból elmennék egy másik nőgyógyászhoz és elmondanám milyen tüneteket produkált a Yasminell. Esetleg itt valaki írja hogy ő milyet szed, az egyáltalán nem biztos, hogy neked is jó lenne.
2010. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az orvos általában lesz@rja, neked mi lenne a jó. Azt a gyógyszert írja fel, ami szponzorálja. Szerintem ha jót akarsz a szervezetednek, akkor nem szedsz fogamzásgtálót!
2010. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Amikor szedtem a gyógyszert,egyik rákszűrés alkalmával mondtam neki,hogy sokszor van hasmenésem.Ő azt mondta,hogy sok mindentől lehet...Vérvételen voltam,semmi bajom nincs,csak vérszegény vagyok,de a házorvos nem írt fel vasat,se semmit.

Gondolom lehetséges,hogy a nem megfelelő étkezésektől volt ez,vagy vitaminhiánytól?

A mostani doki ,akinél voltam,nem ugyan az, is csak annyit mondott,hogy nem hsizi hogy ez a fogamzásgátlótól lehetett.Meg hogy ez nem is szerepel a mellékhatások között,de hogy amúgy se .tehát ja:S

2010. aug. 27. 15:30
 4/13 anonim ***** válasza:

yasminelle is igen alacsony hormontartalmú amúgy. és ez tényleg nem így megy, hogy kívánságra azt ír fel a doki amilyet szeretnél. miért nem mondtad neki amikor ismét a Yasminelle-t írta fel, hogy az bizonyos okokból neked nem jött be? a doki ezt nem tudhatja, ha nem mondod.

szerintem írt volna fel másik fajtát, ami a te szervezetedhez jobban passzol.

2010. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.De mondtam neki,hogy ezt szedtem és nem voltam vele megelégedve. Azt mondta,hogy a többi kérésemre pedig ez a megfelelő gyógyszer,mert igen alacsony hormontartalmú, jó a bőrnek...
2010. aug. 27. 15:34
 6/13 anonim válasza:
Szerintem inkább kérd az orvosodtól a hurok felírását ha nem akarsz gyereket. Nekem a gold lillyt írta fel .Igaz hogy a patikában 9600 ft volt de ez ha nem óhajtasz gyermeket 5évre megvéd. Félévente kell ellenőriztetni megnézni nincs -e elcsúszva de általában nem jellemző. 9600ftból ár sok tablettát vásárolhatsz szerintem így megéri. És nincs semmiféle mellékhatása. Csak ha megjön amenszesz két nap mulva elkell menned nem szabad megvárnodd hogy elmúljon. Nálam bevált és még a szexuális életemmel sincs gond. Ugyanugy kívánom mint előtte.
2010. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen visszamész és kérsz másikat. De nem kívánságműsor. Rengeteg hasonló tabi van, minden dokinak van egy "kedvence", de ha problémát okoz, kérni kell egy másikat. Ha nem kapsz, keresni kell egy normális orvost.


(Ha 20 kilót híznál tőle, arra azt mondaná vajon, hogy egyél kevesebbet? Borzalmas!)

2010. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
tényleg másik orvos véleményét is kérd ki. az eddigi doki gondolom a yasminelle felírása után kapja a pénzt, nyilván nem fog másik ajánlani. és a hasmenés lehet attól még ha ő nem ezt mondja és orvosi diplomája is van. mert a hormonok is okozhatják az állandó hasmenést. pláne ha abbahagytad és elmúlt.
2010. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is yasminelle-t szedek, de semmi mellékhatása nincs. Nálam ez már az 5. gyógyszer, és mindig úgy váltottam, hogy elmentem a dokihoz, és megmondtam, hogy melyiket írja fel. És felírta. Próbáld ki esetleg a Volinát, ha az sem jó, akkor valamelyik 3 fázisú tablettát, pl a Milligestet.
2010. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha a hormonális fogamzásgátlónak az általad leírt mellékhatásai jelentkeztek, akkor nem ajánlatos szedned!

A hasmenés nem a gyógyszertől volt, hanem lehet egy idült kezeletlen bélfertőzés is. Lehet más is, de kivizsgálást igényelne.

Én a helyedben nem szednék fogamzásgátlót, a többi fajta is hatással lesz a nemi vágyra.

2010. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!