Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire fáj a nőgyógyászati...

Mennyire fáj a nőgyógyászati ràkszűrés?

Figyelt kérdés

Elég alacsony a fájdalom küszöböm, ha elkezdek könnyezni az mekkora baj? Igaz az, hogy nagyon nagyon fáj? Utána napokig vérzik, és hetekig fáj? Mennyi ideig tart? Ugye nem turkàl ott tíz percig fájdalmasan?

Rettegek, mert brutàlis fóbiàm van, kérlek nyugtassatok meg!


2021. júl. 17. 18:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha valami nagyobb fájdalom ér, akkor hányingerem is van, és öklendezek is...
2021. júl. 17. 18:54
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy, egy pillanat az egész, ne parázz. Ja, és nem fáj
2021. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire. Kellemetlen, de inkább az intimitás miatt. Kb. 5mp, ha vérzik, az általában 1-2 óra után elmúlik. Megdörzsölik a felületet a mintavételhez, de ez semmiféle fájdalommal nem jár.
2021. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, tényleg csak pár másodperc. Inkább csak olyan birizgáló érzés, nem fáj. Picit tényleg vérezhet, mert megkapargatják a nyálkahártyát.

Szóval ügyes kezű orvosnál nem lesz probléma.

Vannak sokkal kellemetlenebb vizsgálatok is ennél, pl. csontvelő-mintavétel, tükrözések, stb.

2021. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj, csak utálatos a helyzet. Néhány perc, nem 10. Nem fogsz könnyezni, se öklendezni. Legrosszabb esetben 1 napig van utána minimális zavaró érzés és pecsételő vérzés, vagy még az se.
2021. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj, picit kellemetlen. Egy pár másodperc még leveszi a mintát, nem fogja 10 percig csinálni. Én sose véreztem még utána.
2021. júl. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen orvos végzi. Nekem 10/9 nem fájt, de egyszer egy sztks nő olyan "óvatosan" vizsgált, azt hittem fejberúgom a fájdalomtól és 3-4 napig pecsételtem utána.
2021. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Magánhoz tervezek menni olyan orvoshoz, aki elvileg normális, szóval remélem tényleg az lesz, és kíméletes(itt gyk-n dicsérik)... Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 18. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak magán nőgyógyászhoz járok, és jártam eddig is, ott normálisabban állnak a pácienshez, minden szempontból. Nem olcsó, persze, de megéri.

Írd majd meg, mi volt!

2021. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!