Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka annak ha 3...

Mi lehet az oka annak ha 3 liter vizet iszok egy nap akkor estére nagyon bedagadnak a lábaim. Amennyiben kevesebbet iszom kb.1 liter víz akkor nincs ilyen problémám. Van esetleg másnak is hasonló problémája ?

Figyelt kérdés

2021. júl. 17. 19:46
 1/6 Hellmano ***** válasza:
100%
Valószínű rossz vese működés lehet a háttérben, de nem vagyok orvos, de elsődlegesen erre tippelnék .
2021. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szívelégtelenség.
2021. júl. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A szívelégtelenséggel a második válaszoló valószínűleg közelebb van az igazsághoz, mint az első a veseelégtelenséggel. Van-e másik tüneted? Nehézlégzés, fulladás, akár nyugalomban, akár terhelésre, csökkent terhelhetőség, mellkasi fájdalom, nyomás, stb?
2021. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Nehézlégzést , fulladást nem tapasztaltam viszont lépcsőn vagy dombon elég nehezen tudok felmenni itt érzem hogy nehezen kapok levegőt. Az utóbbi 1 évben hiztam 10 kg ot , lehet hogy emiatt vizesedik a lábam ? Nem tudom mi az oka régebben nem volt ilyen problémám .

2021. júl. 17. 23:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Akkor még valószínűbb, hogy szívelégtelenség lehet a háttérben, az emelkedőn (vagy nem emelkedőn, ugye az állapot súlyosságától függően) jelentkező nehézlégzés, fulladás, csökkent terhelhetőség eléggé típusos a szívelégtelenség tünetei közül, főleg így, hogy lábdagadás is van mellette (anélkül lehetne pulmonológiai probléma is a nehézlégzés természetesen). Javaslom, hogy menj el egy kardiológiai kivizsgálásra, mindenképpen érdemes lenne ennek utánanézni.
2021. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A lábdagadásnak 2 oka lehet: vagy szívproléma, vagy veseprobléma. Mindkét esetben nagyon fontos, hogy mielőbb orvoshoz menj.
2021. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!