Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami speciális vizsgálat...

Van valami speciális vizsgálat erre? Másnak van hasonló problémája? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Nagyon pattanásos és problémas a bőröm, ha nem szedek fogamzásgátlót. Az állam, nyakam, nem csak ragyás, de szokott rendszeresen előjönni néhány erőssebb szőrszál isl. Már rég elmúltak a tini éveim, de egyszerűen gyógyszer nélkül nem tudok létezni. Ha szedem, akkor megszépül, kitisztul a bőröm, jobban is érzem magam. Évek óta szedem, közben voltak olyan rövidebb időszakok, hogy kicsit abbahagytam. Kíváncsi voltam mennyire lesz rossz megint. Mindig rossz lett. Az orvos nem segít semmit. Voltam már másnál is és senki nem akar semmi vizsgálatra elküldeni, mert hogy ez ilyen. Természetes, valakinek ilyen a bőre, szervezete stb. A szőrt is említettem nekik, nem csak a pattanást és arra mosolyogva annyit feleltek, hogy majd idővel mèg több lesz és ez természetes, de ha ennyire zavar akkor szedjek tablettát. Ez miatt kezdtem el szedni anno, nem a szexuális élet miatt. "Függő" lettem, mert enélkül már egy toppot se tudok felvenni, hiszen a hátam, dekoltázsom is borzasztóan nèz ki. Elszeretnék menni valami hormonvizsgálatra, de az orvos se vesz komolyan. Nem tudom mik vannak, milyen irányba keresgéljek pl. vizsgálatot hiszen azt se tudom mi ez. Nem akarok életem végéig tablettát szedni, ha gyereket akarok fèlek hogy abban az esetben úgy megborul a rend odabent majd, hogy triplán jönnek majd a ragyák és a szőr.

2019. júl. 11. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a fogamzásgátlót nőgyógyász írta fel. Eleve nem szabadna szedni vérvétel hormonvizsgalat es manuális vizsgálat nélkül. Ha nem volt en nem is szednem mert nem kicsi veszélyei vannak főleg pl trombózis stb. Első körben bőrgyógyászhoz mennek es lehet abbahagynám a fogamzásgátlót es azt használnám amit ő ad. Es megnéznem mondjuk hogy 1 év mulva változik e. Ha gyorsabbat akarsz akkor endokrinológus de akkor is abba kell hagynod a gyógyszert egy ideig hiszen a vérvétel eredményét befolyásolja illetve nem fog látszani a problémád és lehet ő is csak elhajt.
2019. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. júl. 11. 21:53
 3/3 anonim válasza:

Ezek a tünetek (problémás bőr, erős szőrzet) elég jellegzetes tünetei a PCOS-nek. Keress egy másik nőgyógyászt, mert amelyik ennyire barom, hogy gyógyszert ad ahelyett, hogy kivizsgálna, nem fogja ezt komolyan venni.

A PCOS pedig általában kéz a kézben jár az inzulinrezisztenciával, az meg a cukorbetegség előszobája.

Szóval: tablettát abbahagyni, nőgyógyászt váltani, endokrinológust keresni, diétázni és mozogni - és nem lesz akadálya a gyerekvállalásnak. Egyéb esetben viszont eléggé megnehezíti ez a tünetegyüttes.

2019. júl. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!