Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek, hogy anya beteg?

Félek, hogy anya beteg?

Figyelt kérdés

Anya ma mondta el, hogy orvosnál volt mert már napok óta fáj a melle és, hogy csomót érez benne. Pénteken fogják teljesen kivizsgálni. Nagyon félek attól, hogy nagy a baj (rákos) és elveszítem őt.

Egyfolytában az jut eszembe, hogy anyukám 17 éves volt amikor elvesztette az anyukáját rákban. Vagyis egy évvel volt idősebb nálam.

Rettegek attól, hogy mi baja lehet.

Hogyan nyugodjak meg?


2021. júl. 19. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Igyál citromfū teát.
2021. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy ideges vagy, de próbálj ne egyből a legrosszabbra gondolni. A vizsgálatog úgyse tudsz mit csinálni, próbálj sportolni, olvasni, filmet nezni, barátnőzni. Ha netán daganat, azt is lehet kezelni, próbálj ne ilyen rossz gondolatokat behívni, még ha nehéz is. Kívanom a legjobbakat!
2021. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is próbálj megnyugodni! Ezer más is lehet, mint rák. Főként, mert azt mondják, a rákos csomó a mellben nem szokott fájni. Lehet egy gyulladt nyirokcsomó, tejmirigy, bármi.
2021. júl. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel, annyi idős voltam mint te, amikor édesanyámnál mellrákot diagnosztizáltak. Ráadásul édesapámat két évvel előtte veszítettem el szintén rákban.

A citológus egy barátnőm anyja volt, ő hozta a rossz hírt. Mivel édesapám sem élte túl a rákot, azt hittem hogy édesanyámat is elvesztem. Kérdezte a barátnőm anyja hogy miért sírok, semmi okom rá mert ez még nem egyenlő a halálos ítélettel. Akkor nem hittem neki, de hála az égnek igaza lett, édesanyám túlélte és azóta is velem van.

Gondolj arra hogy egyrészt még nem is diagnosztizálták, amíg nem derül ki hogy mi az, addig nem kell a legrosszabbra gondolni. Lehet hogy gyulladás vagy ilyesmi. Ha mégis daganat lenne, akkor legalább időben elment orvoshoz, ez döntő fontosságú. A mellrák ha időben el van kapva, akkor 90-95%-os a gyógyulási arány, tehát nem a "durvább" daganatok közé tartozik.

És egyébként azt mondják hogy a daganat nem fáj (édesanyámnak sem fájt, csak érzett egy csomót) tehát ha neki fáj, akkor nem gondolnám hogy daganatos.

2021. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Anyunak is volt és mint utólag kiderült,csak zsírcsomó volt. Műtötték, vettek közben szövet mintát és szerencsére semmi. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni.
2021. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Azt mondják hogy a daganatos csomó nem fáj, nem okoz fájdalmas panaszt. Ciszta viszont annál inkább, vagy tejmirigy, vagy egy zsircsomó. Sőt hormon probléma is okozhatja! Nem kell mindjárt megijedni! Csak pozitívan! Minden rendben lesz! 🙏
2021. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha rákos, akkor kap kezelést, legvégső esetben pedig maszektómián esik át, amivel áttét híján megoldják a rákot.


Ismerősömnek is volt mellrákja, neki 3x újult ki, sajnos, végül eltávolították a mellét, azóta egészséges.

2021. júl. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!