Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Édesanyám daganatos beteg....

Édesanyám daganatos beteg. Erős sugárterápiát kapott februárban. Újabb CT-t szeretne csináltatni . Próbálom lebeszélni róla, mert mi van ha súlyosbodott? Sűrűn fáj a gyomra félek áttétes. Mi lenne a helyes megoldás? Tudni az igazat? Vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 00:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Mindenképpen megcsináltatni a CT-ét. Ha baj van, azon is lehet segíteni.Gondold el, ha probléma lenne, a remény hal meg utoljára. Kísérd el légyszi édesanyádat.
2010. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Bocipók ***** válasza:
100%
Igen, jobb tudni, kísérd el anyudat a vizsgálatra!
2010. aug. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Persze hogy ct... ha nem csinálják meg és meghal egész életedben utálni fogod magad, hogy talán ha észreveszik az áttétet életben marad.
2010. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már 3 Ct-n és egy Mr vizsgálaton voltunk.Nem operálható , mert a daganat 3 belsőrészt fog össze ..a sebészorvos mondta nincs értelme ujabb CT-t csináltatni , mivel a zárójelentésén szerepel , hogy elszórtan a hasi zsírszövetben is vannak "gömbök".Csak nemtudom hogyan eltéríteni a szándékától a "titkot" nem mondhatom el neki.A másik oldalról nézve joga van tudni mi történik vele. De! azután hogyan tovább? ha kiderülne hogy súlyosbodott az állapota?
2010. aug. 31. 00:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

0:40 vagyok

akkor is joga van tudni... ez az ő teste és az ő élete. Értem hogy csak védeni akarod és ez rendes tőled, de már az is etikátlan hogy az orvos neked elmondta de neki nem. Neki kell eldönteni hogy akar-e kezelést vagy nem.

2010. aug. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet kezelni ..operálni ..mert a húgyhólyagon rajta van és a hüvelyt is körbefonja.Abszolut nem lehet operálni!a daganat elzárja a vastagbelet belülről így mindent csak pépesen ehet . keveset eszik, állandóan a wc-re kell mennie.lefogyott.Igen! joga van tudni az ő élete tisztában vagyok vele. csak!! az is etikátlan lenne ha az orvos azt mondaná néni kb . 1 évig él. hogyan tudna azzal a tudattal élni??????????????
2010. aug. 31. 00:55
 7/17 A kérdező kommentje:
még annyi: a CT vizsgálaton 2 liter kontrasztanyagos vizet kell meginni 1 óra alatt ..és ahányszor voltunk szenvedett utána. a gyomrát kikészítette ez a víz.szerintem ha egy ujabb Ct vizsgálat által kiderülne hogy esetleg súlyosabb akkor élni sem lenne kedve..így meg az otthonában elvégzi a kis házimunkáját amit az ereje enged ..hagyom.Sokat vagyunk vele..
2010. aug. 31. 01:03
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

És mit gondolsz? Anyud nem érzi, hogy meg fog halni? Pedig érzi, sokkal jobban tudja, mikor jön el a nap, mint te. Inkább örülnél, hogy anyud reménykedik, és küzd. Apum feladta, amint kiderült, hogy daganatos... mi beszéltük rá szinte minden kezelésre, és próbáltuk tartani benne a lelket, hogy küzdjön, de feladta. Nem is reménykedett, hogy meggyógyul, pedig neki lett volna esélye. De ezt ő tudta a legjobban. Lehet csak belefáradt a tüdődaganattal való küzdelembe, és amikor agydaganata lett, feladta. Ő készült a halálra, látni lehetett rajta. Nem úgy, hogy búcsúzkodott, csak lehetett látni rajta.

Örülj, hogy anyud küzd, és reménykedik, ne te legyél az, aki feladja. Neked itt nem az a feladatod. Joga van tudni, és saját döntése alapján továbblépni. Neked itt nem az a hatásköröd, hogy elhallgass előle dolgokat, hanem hogy mellette legyél, bárhogy is dönt. Ilyenkor a legnagyobb hiba hazudni. Ha ezt teszed, soha nem lesz tiszta a lelkiismereted.

2010. aug. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Mondom, én megértelek, teljesen normálisan gondolkozol. Csak az a másik oldala hogy senki nem dönthet más egészségéről. Lehet hogy ha megtudja milyen súlyos, csakazért is élni akar.

Azt azért megkérdezném ha nem gond h anyukád hány éves? mert ha idős akkor lehet hogy tényleg jobb ha nem tudja.

2010. aug. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1.21es vagyok

Ne haragudj, amíg válaszolsz, én megtippelném az utánam szóló kérdését. Szerintem anyud 50+ os lehet, de még nincs 60. Leginkább olyan 55 körülre saccolnám.

Bocsi, az offért.

2010. aug. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!