Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire boritotta fel a...

Mennyire boritotta fel a ciklusotokat az oltas?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 06:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Erdekes. Nalam kifejezettem mondta az orvos, hogy felborulhat tole a ciklus. /szputnyik, Szent Rokus Korhaz/
2021. júl. 29. 21:15
 12/18 Cubina ***** válasza:
100%

Csak mert egyeseknek nem borította fel az oltás a ciklusát (vagy férfiak írnak), miért kell azt mondani hogy nem az oltástól történt?

Már szerepel is ez a vakcina mellékhatásai között, mert olyan sok nőnél előfordult. Itt a gyakorin is ezer ugyanilyen kérdés van, ami szintén nem véletlen.


A barátnőm fél éve klimaxolt, teljesen elsorvadtak a petefészkei, és az oltás után (március) pár nappal hirtelen megszűntek a klimax tünetek és visszajött neki a vérzése és azóta is havonta menstruál (napokat, egy-két hetet késve). Orvos nem érti, hogy tudtak gőzerővel beindulni a sorvadt petefészkek, vizsgálatok semmi elváltozást nem mutattak.

Olyan 70 éves nénit is ismerek, akinek az oltás után megjött a vérzése, holott már 20 éve nem menstruált. Ezekből az esetekből is több van. Másoknak jóval előbb jött meg az oltás után és hatalmas véralvadékok távoztak. Megint másoknak késik, már azt sem tudják mikorra várható, mert teljesen felborult a ciklus, holott előtte percnyi pontossággal jött meg minden hónapban. Az orvosok tanácstalanok, egyik azt mondja nem az oltástól van, a másik meg hogy lehet, hogy az oltástól van, de semmi elváltozást nem talált, megint másik csak annyit mond, hogy: MAGA KÉRTE AZ OLTÁST, EZ BENNE VAN A PAKLIBAN. Segíteni egyik se tud, vagy nem is akar.

2021. júl. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"MAGA KÉRTE AZ OLTÁST, EZ BENNE VAN A PAKLIBAN."


Amíg önkéntes alapon történik a dolog, igaza van az orvosnak, aki ezt mondja. Mindenki tájékozódjon arról, hogy mit juttat be a szervezetébe.

2021. aug. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Cubina ***** válasza:

13-as: Ez sajnos igaz, viszont akkor ne nyomják a képünkbe folyamatosan, hogy oltassunk mert biztonságos, semmi mellékhatása nincs és ha nem oltatunk, akkor meghalunk. Plusz még rájön erre a munkahelyi zsarolás, hogy ha valaki nem oltat, akkor repül. Őszintén tudatni kellene az emberekkel, hogy mire számíthatnak, nem pedig kitöltetni egy semmitmondó papírt, és mindenféle vizsgálat nélkül szurkálni agyba-főbe.

És nem kéne ráerőltetni az emberekre olyasmit, amiről senki sem tudja, mit okoz, és amikor okoz valamit, egy ilyen beszólással elintézni.


Én nem oltatok pont a fentiek miatt, és ha az állásom múlna rajta, akkor inkább felmondanék, mert ha a lehetséges kockázatok/visszahallott utóhatások miatt úgy döntöttem, hogy nem oltatok, akkor zsarolás/fenyegetés hatására pláne nem tenném.


Ha annyira halálos lenne a vírus, mint amennyire elhihetni próbálják, akkor nem lenne szükség erőszakra, zsarolásra és ilyen folyamatos nyomásra, megfélemlítésre, mert az emberek a körülöttük zajló "hullanak mint a legyek" tapasztalatok miatt maguktól rohannának az oltásért.

Ez persze senkinek sem gyanús, mert mindent el kell hinni, amit a média nyomat.

Nagyon az az érzésem, hogy mivel lankadt az oltási kedve, hamarosan kötelező lesz mindenkinek az oltás, már csak azért is.

Ez persze azt jelentené, hogy az esetleges betegségekért/halálesetekért a kormánynak kéne vállalnia a felelősséget. Ja, mégse...

Hiszen nem az oltástól volt. Bebizonyítani pedig senki se fogja tudni, hogy márpedig attól volt, ezzel a felelősség le is van rázva.

2021. aug. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13(01:13) vagyok.


Hogy őszinte legyek, nem számítottam erre a válaszra. Továbbra is kitartok az álláspontom mellett, de talán nem a legjobb módját választottam a közlésnek.

Sajnos az ostobaság és a tudatlanság valóban hatalmas probléma.

Valóban a média élen jár a pánikkeltésben. És a kettős mérce: aki nem COVID miatt halt meg, senkit nem érdekel. De legalkább az ORGIGÓ beismerte, hogy szándékosan felfújják a statisztikát.

Munkahelyi zsarolásról tőled hallok először. Nem hiszem hogy a munkáltatónak joga lenne ilyen információkat kérni, bár ez nem tartja vissza őket a gyakorlatban.


Kénytelen vagyok egyet érteni azokkal az orvosokkal, akik azt mondják, hogy csak akkor igényeljen valaki védőoltást, ha kifejezetten veszélyeztetett. Ha valaki átesett a fertőzésen, akkor viszont teljesen felesleges.

Azt is mondják, hogy vizsgálatok szerint az emberek 60-80%-ának alacsony a D-vitamin szintje, főleg a kevésbé napsütéses időszakokban. Emiatt természetesen gyengébb az immunrendszer.

2021. aug. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Cubina ***** válasza:

Több ismerősöm is így járt a munkahelyén, először finoman közölte a főnök hogy oltatnia kéne a társadalom érdekében, aztán egyre erőszakosabb lett, a többi oltott kolléga kiközösítette, ha bement valamelyik helyiségbe, a többiek felálltak és kimentek, aztán a végén közölte a főnök, hogy ő az egyetlen, aki nem oltatott, és ha ott kíván maradni a munkahelyen, akkor oltatnia KELL, különben kereshet magának más helyet. A mai világban nem könnyű munkát találni, ráadásul egyre több munkáltató viselkedik ugyanígy, ezért a megzsarolt dolgozó végül kénytelen beoltatni magát, esetleg felmond és megpróbál más helyet találni.

Az egyetemeken is már elvárás a védettségi kártya, akinek nincs, az csak 1 napnál nem régebbi, saját költségen elvégzett negatív PCR teszttel vehet részt az órákon, vagy mehet a könyvtárba. Kollégiumba, táborba is csak védettségivel lehet menni. Emiatt rengeteg diák kénytelen beoltatni magát, mert kinek van napi 15000 forintja tesztelgetni?


Persze olyanok is nagyon sokan vannak sajnos, akik gondolkodás és kételkedés nélkül elhisznek mindent, és rohannak beadatni a huszadik oltást is. Viszont sokan közülük meg is bánják, amikor mindenféle nyavalya előjön az oltás után, az orvosok pedig a vállukat vonogatják.


Sajnos csak kevés orvos mondja azt, hogy csak a veszélyeztetett oltasson.


A D vitamin tényleg nagyon fontos lenne, sok vérkép szerint még a napos időszakban is a minimum érték alatt maradt a szervezetben a szintje, ezért folyamatosan szedni kell legalább 3-4000 NE mennyiséget naponta. Vizsgálatok szerint még napi 10000 NE szedése sem okoz problémát a szervezetnek. Az a vicces hogy a hatékony D vitamint, amiben sok a hatóanyag és nagyon olcsó, csak receptre lehet kapni, de legtöbb orvos nem hajlandó felírni. A drogériákban kapható több ezer forintos D vitamint ajánlják nagyon, amiben negyed annyi hatóanyag sincs. Vajon miért?


Nekem szerencsére felírja a dokim a jobb minőségűt, (de csak azért, mert jó barátom), abból szedek egyfolytában 3-4000 NE-t és érzem hogy jót tesz a szervezetemnek. Mellette pedig szinte minden nap egy órát napozok.

2021. aug. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#13#15 vagyok:

Először is a #15ös válaszban: ORGIGÓ -> ORIGÓ akart lenni...


Igazából nem emlékszem, hogy tévedtem a GYIK női szekciójába, de én biztos erélyesen fellépnék, ha valaki megpróbálna ilyen információt kiszedni belőlem. Legalábbis amíg törvény nem kötelez erre. A kollégákat pedig kioktatnám, hogy egyik védőoltás sem ad sterilizáló immunitást. Vagyis aki kapott vakcinát, még terjesztheti a vírust.


Arra kíváncsi leszek azért, hogy milyen propagandával fog előállni a kormány ha "megérkezik az újabb hullám"(ami persze helytelen kifejezés), és esetleg a vakcina nem lesz olyan hatékony mint várták.

2021. aug. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Cubina ***** válasza:

Gondoltam, hogy Origo lesz az, én is mindig elírok valamit. :)


Na igen, nem mindenki enged a nyomásnak, de sajnos sokan féltik az állásukat, mert ki tudja, mikor találna másikat a mai világban. Rengeteg embernek hitele van, azt pedig fizetni kell, ez is a fő gond szerintem.

A bankok nem kegyelmeznek, ha nem fizet az ember, visznek mindent, nem érdekli őket, hogy miért nem tudnak törleszteni.

Ezért nem vennék fel soha hitelt.


Soha nem fogjuk megtudni, hogy mennyire hatékony a vakcina, mert az újabb hullámban "csak az oltatlanok fognak megfertőződni és hullani, mint a legyek". Legalábbis hivatalosan. A valós számokat pedig szintén sose tudjuk meg. Ha mégis kiderülne valahogy, hogy nincs elegendő védettség, akkor újra oltani kell. A Pfizer most fejleszti a delta mutáns elleni vakcináját, de addig is biztosít minket, hogy a már elérhető vakcinája is tökéletesen véd a delta ellen, nyugodtan oltassuk be magunkat vele. :)

2021. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!