Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes fogamzásgátlót szedni?...

Érdemes fogamzásgátlót szedni? Milyen veszélyei lehetnek?

Figyelt kérdés

Elsősorban személyes véleményeket szeretnék kérni hölgyek. Sok rosszat hallottam a fogamzásgátlóról, ami kicsit visszatart a használatától.


Szeretném tudni, hogy nektek hogy vállt be ill. milyen egészségügyi problémák léptek fel a használata közben?



2021. júl. 30. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Nőgyogyászhoz menny el vizsgálatra, és ő felír neked tabit,azaz fogamzásgátlo tablettát. Lehet hallani,hogy valakinek vérőg vagy trombozis alakul ki,valakinek menstruácioját teszi tönkre. ha félsz a tabletátol,védekezz ovszerrel,vagy spirállal.
2021. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

2013 tavaszától szedem a Yasminelle gyógyszert. Eddig 3-szor tartottam szünetet, tehát 1-2 hónapig nem szedtem.

Semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam a gyógyszernek.


Csak akkor szedj, ha tartós kapcsolatban vagy, egyébként pedig teljesen felesleges.

2021. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Rendszertelen ciklus, libidó csökkenés, gomba, hízás, hormon problémák - válassz kedvedre; bármelyik benne van a pakliban. Majd a szervezeted eldönnti, melyik jut.
2021. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Én csak akkor ajánlanám, ha úgymond egészségügyileg indokolt. Védekező funkcióként nem.
2021. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
47%

Kinek mi. Nekem kifejezetten érdemes, mert tűrhető skálán tartja az extra fájdalmas és erős menstruációmat, negatív mellékhatást nem tapasztalok pedig 12 éve szedem. Persze az sem utolsó, hogy nem enged teherbe esni :D

Bizony van, aki nem bírja a gyógyszert vagy csak a többedik tabletta lesz neki megfelelő. Ettől maga a módszer hatásos és akinek beválik, annak érdemes szedni. Mindenkinek más a szervezete, nem feltétlenül a tabletta hibája, ha valami nem okés. Szerencsére vannak más módszerek is, így mindenki megtalálja a megfelelőt.

2021. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Nulla libidó, 100% szárazság, ingerlékenység, fejfájás, fogyás, hormon problémák - miután letettem 1,5 évig hol nem menstruáltam, hol három héten át.


Felejtős, soha többé.

2021. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányok megkérdezhetem, hogy az aki nem szed, akkor mégis hogy védekezik? (:

Mert a gumi nálunk totál felejtős párom szorítja, nem érez benne semmit kb.

Nekem mindenki azt mondja beszari vagyok meg hülyeség ez, hogy ilyen-olyan gondokat okoz, mert ez kevés emberre jellemző és ezek már hormoncsökkentettek. Édesanyám mindig mondja, hogy abszolút semmi mellékhatása nem volt míg szedte és nem ért engem.. De annyi ilyet olvasok, hogy kételkedem.

De akkor mégis mit csináljak?? Hát ez a legbiztosabb módszer és semmiképp nem eshet be baba.

2021. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es:

Én is szedtem fogamzásgátlót és a legkisebb hormontartalmút, amit csak kapni lehet (Ditinell). Viszont annyira kevés volt benne a hormon, hogy az az egy év alatt, amikor szedtem többször volt egész hónapon át tartó pecsétlődésem, mint rendes ciklusom.

Később magasabb hormontartalmúra váltottam, de annak túl sok mellékhatása volt. Szóval meg kell találni a megfelelőt, és nem csak ész nélkül a legkisebb hormontartalmúra menni - természetesen megértem azokat akik így gondolkodnak, én is ilyen voltam, de nem jártam jobban.

Mi visszaálltunk az óvszerre. Olyant vettünk ami nagyobb, és többet érezni belőlem. Persze, nem ugyanaz, de az óvszeren sok múlik. Nem véletlenül léteznek extra thin meg extra big meg mindenféle.


Ha mégse lenne megoldás nekünk az óvszer akkor én pesszáriumot és spermicidet használnék. Pont itt az oldalon olvastam egyszer, hogy valaki félve váltott erre, mert ugye szex után bent kell még hagyni, meg szex előtt felhelyezni, meg minden, de végül nagyon megszerette és nem értette miért félnek ennyien tőle.

2021. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%

7:

Kölcsönös orál?

2021. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Hetes voltam bocsi, de megosztanád melyik típusú óvszert használjátok?

Mi már próbáltuk a Direx feel thin-t, Masculantól is a thint, de páromnak nem jó.. egyszerűen szorítja alul, az a legnagyobb gondja, amíg nem helyezzük fel minden jó, áll mint katiban a gyerek, aztán amint felmegy zsupsz.. és ha lehúzzuk látjuk alatta, hogy el is szorítja rendesen. Nekem meg tök rossz érzés, hogy neki így nem jó

2021. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!