Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire veszélyes fogamzásgát...

Mennyire veszélyes fogamzásgátlót szedni heterozygotaként?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom elküldött vérvételre, a Leiden mutációt nézték, amin heterozygotát állapítottak meg. Emellett én úgy tudom, lehetne szedni a tablettát, a trombóziskockázatot növeli, de még sem annyira, mint ha homozygota jött volna ki eredményként. Ennek ellenére a nőgyógyászom még sem ajánlotta hogy el kezdjem szedni, saját felelősségre ugyan hozhattam volna el receptet, de még is elbizonyzalanodtam. Valaki van még ilyen helyzetben, aki tudja, hogy heterozygota, de még is szed tablettákat?

2018. szept. 26. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mivel a doki nem ajánlotta, így nagyon veszélyes. Egy barátnőm embóliát kapott, majdnem meghalt a fogamzásgátlótól.
2018. szept. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Húszszoros kockázatot jelent. Ha neked ez kevés..

Én nem szedném, az biztos. És hivatalosan nem is ajánlott heterozigótaként sem. Maximum minipillt szedhetsz.

2018. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszadó, igen, ilyenről már én is hallottam, hogy embóliát kaptak az illetők, volt aki bele is halt, akkor a barátnődnek szerencséje volt.

Második válaszadó, természetesen nem keveslem ezt a kockázatot, ezért nem is kezdtem el szedni tablettát, csak érdekelt, hogy van e valaki, aki ezzel a tudattal még is szedi. A tippet köszönöm, a minipillnek utána nézek, és rá kérdezek majd az orvosnál :)

2018. szept. 27. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!