Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vékony lánynál PCOS? Vagy...

Vékony lánynál PCOS? Vagy simán IR miatt lehet a szőrösödés?

Figyelt kérdés

PCOS diagnózisom van - petefészek nem PCO-s, férfi nemi hormon értékek normál tartományban, egyedül DHEA-S van a normál tartomány felső részén (tesztoszteron még alacsonyabb is). Enyhe IR igazolódott be cukorterhelés után.


A problémám: enyhébb szőrösödés az államon, melleim körül, hasamon, nemi tájékon több szőr, mint volt. Menstruációm rendszeres volt 1,5 évig most ismét rendszertelen, sajnos van egy enyhébb étkezési zavarom ha stresszelek, nem eszem rendesen de stresszoldásnak sportolni szeretek így értitek gondolom, hogy miért állt le legutóbb. (Visszajött azóta, amióta figyelek arra, hogy eleget egyek.)

55kg vagyok tehát vékony.


Tini koromban volt 2 sotret kúrám (2x6hónap). Olvastam, hogy ennek lehet hosszú távú mellékhatása a szőrösödés. 2 éve kezdődött, az utolsó kúra után 1 évvel. (20-as éveim elején járok)


Endokrinológusom azt állítja ez csak iR-től van, de az annyira enyhe, hogy nem értem miért szőrösödök tőle. Azt mondja ne hízzak meg ha lehet, de ugye ne is fogyjak mert az én súlyomnál már az sem jó. :D Nem tudom mit tehetnék a szőr ellen és félek hogy ezt valami komolyabb betegség okozza.



2021. júl. 30. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Semmit van aki alapjáraton is jobban az. Ez reszben genetika is nem csak a tesztoszteron. Én is ilyen vagyok es nekem még csak PCOS-em vagy IR-em sincs. Latott nőgyógyász endokrinológus es belgyógyász is. Semmit nem talaltak.. jah de D vitamin hiányt de hat az nem okoz ilyet.

Ez van ezen nem tudsz változtatni ha minden vizsgalat negativ. Gyantáztass egy idő utan majd nem lesz olyan erőteljes.

2021. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!