Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem múló hüvelygyulladás. Mit...

Nem múló hüvelygyulladás. Mit lehet még tenni?

Figyelt kérdés

Folyamatos hüvelyi fájdalom és gyulladás van jelen nálam hónapok óta. Citológián nem jött vissza semmi, de kaptam antibiotikumot is és gombaölő gyógyszert is, mivel látszott hogy be van gyulladva. A panaszaim nem múltak így elmentem egy hüvelyváladék tenyésztésre, ahol candida tenyészett ki, baktérium nem. Újabb gyógyszer és kúp, majd hüvelyflóra helyreállító, viszont ekkor 1-2 napra jó volt, majd újra fájdalom és csípő érzés. Elmentem egy másik orvoshoz, ő csinált std szűrest, ennek várom az eredményeit, ő is írt újabb szájon át szedhető tablettát és kúpot. Ezeket is végigszedtem, majd a helyreállító használata közben éreztem, hogy újra visszajöttek erőteljesen a tünetek. Már mindent megteszek, amivel segíteni tudok, nem hordok tangát, csak zuhanyzok, a bugyikat vasalom, nem eszem cukrot és lisztet, alkoholt sem iszom, a párommal csak óvszerrel vagyunk együtt (amíg a gyógyszert és a kúpot használtam addig egyáltalán nem voltunk), és ő is kapott egyébként gyógyszert. Egyedül a fogamzásgátló van, amit szedek, viszont évekkel ezelőtt is volt ilyen problémám és akkor még nem szedtem. (Az egyébként egy hüvelyi műtét után javult, a gyulladástól már csomók jelentek meg, amit eltávolítottak.)

Mi lehet az ami miatt egyböl fellángol újra egy kis javulás után? Mit tudnék még tenni? Probalom a grapefruit cseppet, vitaminok, teafaolaj, joghurtos tampon, de semmi sem szűnteti meg. Lehet van valami más baktérium is a gomba mellett és amiatt fáj? Érdekes hogy a gombára jellemzö tüneteim mint a viszketés és túrós folyás nincs is, duzzadt vörös, és inkább csípő fájdalom, amit a pisilés erősen fokoz. Nincs gyakori vizelési ingerem, csak valamiért mégis fáj és felerősíti a tüneteket. A hüvelyváladék tenyésztés mutatja azokat a nem odaillő baktériumokat, amik a bélben jelen vannak de valamiért a hüvelybe is átkerültek? Illetve ha óvszert használunk, fokozhatja ez is a tünetek visszatérését, vagy ennek nem kéne, ha kezelve lettünk gombára, és nem is érintkezünk közvetlen?



2021. júl. 30. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Bőr és nemibeteg gondozóban voltál vagy csak nőgyógyásznál? Van amit egy mezei nőgyógyász nem tud kezelni. Tovább kell menni.

Meg én lehet a helyedben urológiára is elmennék, mert a csípő érzést egy hugyuti fertőzés is okozhatja. A Candida egyébként nagyon nehezen kezelhető ki, főleg ha más is van mögötte. Amíg ezt teljesen ki nem kezelik én nem élnék szexuális kapcsolatot, óvszer ide vagy oda és a párod is mennyen el külön orvoshoz.

2021. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, nem akarlak ijesztgetni, de beszélj a háziorvosoddal... előfordul, hogy ez csak egy tünet, ami mögött valami csúnyább dolog lappang. Érdemes góckutatást végezni, esetleg autoimmun betegségek irányában vizsgálódni.
2021. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Érezd magad szerencsésnek, hogy téged legalább kivizsgálnak... :( Nekem 13 éve van gyulladásom, fogalmam sincs milyen amikor nem fáj, még egy tenyésztést nem bírtak csinálni hiába könyörögtem. Már vagy 10 orvost megjártam. Csak írták fel a gyógyszereket, antibiotikukokat, nyilván semmi sem használt. Ha végigszedtem a palettát, akkor felírja ugyan azt, amit már vagy 3x szedtem, hiába mondtam hogy nem használ mi a fenének szedjem be?! Többet ártoj. Vissza se megyek már.

Én már feladtam ezt a dolgot, rengeteg pénzt költöttem rá, és már a sok hülye orvostól lettek traumatikus élményeim - őszintén remélem, neked sikerülni fog!

2021. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szvsz a műtét után maradt valami amiből gócpont lett, ami így kussba van aztán időnként valami belobbantja. Miért volt hüvelyi műtéted?
2021. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A góckutatás és gócpontok alatt mire gondoltok, mik lehetnek azok?

A mütét hpv gyanú miatt volt, a gyulladások már csomókat okoztak a hüvelyemben, amiről azt gondolták, hogy szemölcs, de hpvra negatív lett a szövettan...

Időközben megkaptam a vérvizsgálatom eredményét, magas az inzulinom. Mit gondoltok, így, hogy a közvetlenül a cukorra odafigyelek, ennek ellenére lehet ez a ludas? Sajnos nagyon sok mindent hanyagolni kell, de így hátha tényleg ez okozza... :( jövőhéten megyek orvoshoz, megmutatom neki is, de talán ez ad egy kis reményt, hogy komolyabb diétával elmulasztható lehet.

2021. júl. 31. 10:37
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat! A 3. Hozzászólónak pedig ne add fel, és menj magadtól utàna, velem sem foglalkozott az első nőgyógyászom, azt mondta csak beképzelem..magamnak intéztem minden vizsgálatot, amiröl úgy gondoltam, közelebb visz az eredményhez. A tenyésztés és az inzulin is, jövőhéten pedig vizelettenyésztést is csináltatok.
2021. júl. 31. 10:41
 7/11 anonim ***** válasza:

5 vagyok

Eredetileg arra gondoltam, hogy a műtét miatt lett valami belső heg vagy megfertőződtél valami baktériummal ami képes betokosodni. Van ilyen se élő, se holt állapotuk. Amúgy a vírusoknak is. Sőt, a féreg is el tudja így tenni magát. Néha aktiválódik, szaporodik, éli világát, aztán ilyen vegetatív állapotba kerül. Nőgyógyász naná, hogy nem ért hozzá, vmi infektológust kéne keríteni, bár nem nagyon tudok senkit.

Viszont ha már voltak szemölcs szerű képletek, akkor pláne azt gondolom, hogy ilyesmi lehet a háttérben.


az inzulin meg naná, hogy magas. Diétázz, persze, az a te kezedben van és sokat segít. De vsz van vmi krónikus gyulladás, és ettől magas.


Ha kiderül, mi volt, emgtennéd, hogy megírod?

2021. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazából a szövettanom totál negativ lett, ennyi jött ki hogy jóindulatú “daganat”.. én is ilyesmire gondoltam, hogy valami alapesetben jelen levő baktérium el lehet szaporodva, vagy még esetleg ha az std szűrésen valami pozitív lenne, de őszintén szólva, lehet azzal járnék a legjobban. A candida is nagyon makacs, simán tud ilyen erős gyulladásokat okozni, csak emiatt gondolom hogy lehet mellette valami más is, mert vagy kb. El sem múlik, vagy visszajön 2 nap alatt. Persze megírom, remélem hamarosan a végére érek. :) Köszönöm a válaszod.
2021. júl. 31. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel, mi lesz a vége nálad, mert sajnos ugyanebben a cipőben járok. Már írtak fel rengeteg kúpot, szájon át szedhető gyógyszert, de vagy el se múlik, vagy pár nap múlva visszatér:( 6 orvosnál jártam, rengeteg pénzt költöttem, szörnyű, hogy nem tudnak mit kezdeni vele.

Kitartást!

2021. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem január óta volt állandó hüvelygyulladásom, és semmivel nem múlt el. Aztán eszembe jutott, hogy januárban álltam rá az intim mosakodógélre. Azt most egy pár napja elhagytam, és csakis kizárólag vízzel tisztálkodom ott alul, és kezdek egyre jobban lenni. Még nem 100%-ig jó, de érzem, hogy gyógyul, szóval kezdek biztos lenni abban, hogy ez volt a baj. Lehet neked is az ilyen kenceficék borították fel a ph-d. Próbálj meg csak vízzel tisztálkodni egy darabig.
2021. aug. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!