Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori felfázás ellen valami...

Gyakori felfázás ellen valami javaslat?

Figyelt kérdés

Kb 15-16 éves koromban jelentkeztek először nálam hüvelyi fertőzésre utaló tünetek, ami rendszeresen visszatért. Akkoriban nagyon sokat betegeskedtem és így kb havonta szedtem antibiotikumot( krónikus mandula gyulladásra kaptam általában) Gondolom ez borította fel nálam a dolgokat így hát kb 18 éves koromig szenvedtem a huvely gyulladással, holyaghurut gyulladással, fertozesekkel…

Egy ideig nem voltak ezekre utaló tüneteim azonban most (20 évesen) ismét elkezdődött az egész. Mivel párkapcsolatban élek, ezért az orvosom fel írt nekem fogamzásgátlót( cypromix)

Hozzá teszem hogy azért írta fel ezt a hormonbetegséget kezelő gyógyszert mivel egy ket helyen a testemen ‘abnormális’ szőr növekedést észlelt és gondolta hogy akkor ez lesz a megoldás…elkezdtem szedni, viszont ezzel együtt újra visszatértek a tünetek és azóta most van a 2. Hugyhólyag gyulladásom, véres vizelet, brutális görcsök, és a hüvelyben egy ilyen nagyon szúrós kellemetlen érzés van folyamat…előszőr lesz egy hüvely fertőzésem amit kezelek is mindig például( gynoxin) hüvelytablettával, vagy amit a doki ír fel aztán látszólag elmúlik és jön a felfázás/ hugyhólyag gyulladás…a fogamzásgátlónak rengrteg más mellékhatása is volt mint peldaul a folyamatos fejfajas, fogyás, hanyinger….abba hagytam a fogmazásgátlót ezért megjött a mensim is, es kozben a felfázás is jelen van szóval elèg rosszul érzem magam.

Monural port kaptam legutóbb hazi orvosomtól, segített is illetve tőzegáfonya kapszulát is szedek mindennap..mégsem akarok ki lábalni ebből az egészből és már nem tudom mi lenne a jó.

Magánrovoshoz hamarosan megyek, de addig is szerettem volna érdeklődni itt is hátha valaki tud valami tippet adni.

Köszi a válaszokat! (20/L)



2021. aug. 1. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Tőzegáfonyából hány milligrammos tablettát/kapszulát szedsz?

Ugyanis lehet az adagját emelni.

Lényeg a rengeteg folyadékbevitel, hogy átmossa a húgyutakat.

Ami még bevált, és nem gyógyszer, az a közönséges hagymafélék.

A leghatásosabb, az a fokhagyma. Nyersen, mondjuk vajas kenyérre téve napi legalább 1x, de 2x hatásosabb. Ez azért különösen jó, mert természetes antibiotikumot tartalmaz. A magyar fokhagyma a legjobb, de ha kínait kapsz csak az is több, mint a semmi. Mellesleg az összes hagymaféle nyersen (vörös, lila, újhagyma stb.) kiválasztódik a vizeleten, és azon keresztül hat.


Remélem, hamarosan helyre jössz.


Egyébként, gondoltál-e arra, hogy antibiotikum szedése után szedj probiotikumot?


pl.:

[link]


Az nagyon hasznos, plusz nem árt a hüvelynek is tejsavas hüvelykúp, intim mosakodó, vagy krém, ami a normál hüvelyflórát visszaállítja.


pl.: ez

[link]


De használhatsz teljesen más termékeket is.

Lehet, hogy amiatt térnek vissza a fertőzések, mert nincs ideje a hüvely belső flórájának regenerálódni.

2021. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hol nőtt abnormálisan szőr?
2021. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2/2


Az államon pár szál, has környéke, illetve mellemen viszont ezek sem olyan durván. Mivel sötét barna a hajszínem ezért jobban feltűnik és ki kértem nőgyógyászom tanácsát róla. Megnézte, fel írta a gyógyszert. Megkérdeztem, hogy végülis akkor hormonbetegségről beszélünk ami okozza ezt nálam és ezért kapom a gyógyszert? Válasza annyi volt, hogy nincs probléma de majd a gyógyszer csökkenti a szőr növekedését na meg közben fogamzásgátló is….kértem egy hormon vizsgálatot,mivel ez a gyógyszer első sorban hormonkezelésre alkalmas, de nem érezte indokoltnak a vizsgálatot.

Mondanom sem kell, hogy másik dokihoz megyek legközelebb.

2021. aug. 2. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!