Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elfelejtettem a symicia...

Jasmine999999 kérdése:

Elfelejtettem a symicia tablettám bevenni kedden. Ma szerda van és egyszerre vettem be a kettőt. Elolvastam a tájékoztatóját, hogy szedjem a kövezkező héten?

Figyelt kérdés
A harmadik (utolsó heti) tablettámból maradt ki a második nap. Ezt egy nappal később vettem észre. A tájékoztató szerint be kell vennem mindkettőt és a tablettamentes időszak helyett folytatnom a következő levél szedését. Ezek szerint szimplán ki kell hagynom a tabletta mentes időszakot? Lesz valódi vagy pecsételő vérzésem valószínű. És a kövezkező levélnél mikor az jön ismét nem szednem egy hétig? Ettől védett maradok? Vagy alkalmazzak mellé óvszert? És ha igen, mennyi ideig?

2021. aug. 17. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kihagyod a szünetet. Nem lesz vérzésed, de lehet hogy előfordul pecsétlődés.

A következő levelet pedig majd rendeltetésszerűen szeded.

A védekezést illetően másolom a betegtájékoztatót:

"Ha a két javaslat valamelyikét követi, terhességgel szemben védett marad."

2021. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönom, én is olvastam a 2 választható lehetőséget a harmadik héten elfelejtett tabletta bevevése esetén. Csak előszőr fordult velem ilyen elő, és elbizonytalanodtam. Köszönöm a segítséget.
2021. aug. 17. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ma kedd van.
2021. aug. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!