Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett is van...

Pro Patria kérdése:

Fogamzásgátló mellett is van menstruáció? Ha jól tudom, az a pete beágyazódását akadályozza meg, ami nélkül viszont nincs leválás, vagyis vérzés.

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Van. Ha nem is olyan intenzív, de van.
2010. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Épp az a lényege, hogy ha leválik a nyálkahártya (vérzés) nem tud az embrió beágyazódni...
2010. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Uram atyám, mekkora baromságokat sikerül itt összehordani:)


Kezdjük ott, hogy a fogamzásgátló tabletta alapvetően úgy működik, hogy a PETEÉRÉST akadályozza meg. (Emelett nem lesz olyan vastag a méhnyálkahártya sem, plusz a hüvelyváladékot is megváltoztatja).


Menstruációnak csak azt a vérzést nevezzük, amit peteérés előz meg. Mivel nincs peteérés, nincs menstruáció. MEGVONÁSOS vérzés van:) Ez tul képpen olyan, mint a rendes vérzés, csak általában kevesebb és rövidebb ideig is tart.


Igazából nem is értem amit mondasz. Nem túl logikus:) De most nem bántani meg kioktatni szeretnélek,ne értsd félre, csak inkább leírom, hogy tiszta legyen:)


Szóval a normális menstruációs ciklus:

Első napján kezdődik a menzesz, közben elkezd érni a pete és vastagodni a méh nyálkahártyája (hogy a zigóta be tudjon ágyazódni), félidőben kilökődik, és ha nem termékenyül meg, akkor elhal. Mivel nincs megtermékenyített petesejt, nincs ami beágyazódjon, a nyálkahártya leválik. Ha megtermékenyül a petesejt, akkor beágyazódik és kész a terhesség:)


Gyógyszernél: Ha nincs peteérés, akkor nincs megtermékenyítés sem, ezáltal beágyazódás sincsen.

2010. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Szóval te azt írod, ha nincs beágyazódás, nincs leválás. De igazából pont akkor van leválás, ha nincs beágyazódás. Ha beágyazódik, utána már nem válik le a nyálkahártya:)
2010. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem.:) Tehát ha van tabletta, nincs menstruáció.
2010. aug. 29. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta szedése alatt, a 7 napos szünetben jelentkező vérzést megvonásos vérzésnek hívjuk. Kevésbé intenzív, ill. mivel a petefészek működés leáll a gyógyszerszedés alatt, így nincs peteérés, ezáltal ezt a vérzést nem hívhatjuk menstruációnak.
2010. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor kell tampon? Ez nem tart a szokásos (4-5 nap) ideig?
2010. aug. 29. 23:24
 8/10 anonim ***** válasza:

De tart 4-5 napig, csak kevesebb a vér. (szedek gyógyszert, tudom)

Első

2010. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ!
2010. aug. 30. 00:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem tabival is ugyanolyan (közepesen erős) a menzeszem, mint anélkül. Nem változott.
2010. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!