Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a különbség a pecsételő...

Mi a különbség a pecsételő vérzés és a gyenge menstruáció között?

Figyelt kérdés
Honnan tudom, hogy nekem most melyik van?
2011. jún. 7. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pecsételő vérzés akkor van, amikor a menstruációnak nincs itt az ideje, mégis van némi vérzés.
2011. jún. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Csak nekem már 11 napja késik, 3 napja maszatoltam, semmi nem látszott a bugyimon, csak amikor pisilés után megtöröltem a puncim, akkor a WC-papíron minimális mennyiségű nyálkahártya-"szálak" voltak.

Ma meg amikor pisilek, akkor rendes vér van a WC-papíron, de egyébként a bugyimon semmi nem látszik.

2011. jún. 7. 11:22
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor ez inkább gyenge menstruáció lesz. Mindenesetre nem ártana megnézetni magad egy nődokival, hogy mi lehet az oka annak, hogy ilyen.
2011. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi, jártam/járok dokihoz, csak épp ezért nem tudom, hogy visszamenjek már most vagy várjak ki egy következő ciklust.

Azt mondta, hogy ha 40 nap fölé megyek megint, akkor menjek vissza. Pont ma vagyok a 40. napon.

2011. jún. 7. 11:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát, én lehet, hogy visszamennék azzal, hogy megjött ugyan, de nagyon furcsának találom a mennyiségét és megkérdezném, hogy normális-e ez, tekinthetem-e ezt "teljes értékű" menstruációnak. Legfeljebb azt mondja, hogy semmi gond, fölöslegesen jöttél! :)
2011. jún. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor várok még 1-2 napot, hogy hogy alakul. Ha "megindul", akkor várok még egy ciklust, ha abbamarad, akkor visszamegyek a dokihoz, ha meg ilyen marad...na akkor nem tudom. Talán akkor majd az alapján döntök, hogy hány napig tart.

Köszi a segítséget! :)

2011. jún. 7. 12:00
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én most épp ilyen helyzetben vagyok! Dettó ugyanez és 8 napig tartott.

Nálad végül mi lett?

2012. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Na, ilyen nincs... :)

Nekem aztán végül rendesen megjött és minden rendben volt utána, abban a hónapban nem volt peteérésem, de aztán már megint 28 napokra jött meg, volt peteérésem is meg minden.

Azóta tényleg minden ok volt, erre most 4 napja megint pecsételek, illetve megint nem tudtam eldönteni, hogy pecsételés vagy enyhe vérzés-e, mert ez már nem csak barnázás, hanem rendes nyálkahártyadarabok váltak le. A 15. napon kezdődött, de a 21. napon szokott peteérésem lenni, mert időközben átállt a ciklusom 35 nap körülire. Szerintem nekem tuti, hogy a hormonok miatt van, mert egy éve is voltak gondok, de okozhatja polip vagy mióma is.

Szóval most megint megvárom a rendes menstruációm időpontját, aztán majd látom, hogy milyen lesz a vérzésem és attól függően felkeresem a dokim vagy sem.

Majd megírod te is, hogy veled hogy alakul a helyzet?

2012. febr. 8. 08:43
 9/15 A kérdező kommentje:

De ha én ciklus közben pecsételtem, akkor 3-ból 2 esetben nem jött meg utána.

Nekem magas volt a prolaktinszintem, amiatt meg "kikapcsoltak" a petefészkeim. De szedtem rá gyógyszert, ami levitte és ezt a nyári ciklust leszámítva idáig minden ok volt. Most lehet, hogy szépen lassan visszakúszott megint a prolaktinom.

De az is lehet, hogy csak egy ártalmatlan pici cikluszavar. :)

2012. febr. 8. 08:50
 10/15 A kérdező kommentje:

Jaj, most esett le, hogy neked menstruáció helyett volt ez az egész. Jaj, reggel van. :D

Nekem olyan 2010 szeptemberében volt, aztán meg sem jött. November végén mentem dokihoz, akkor csinált egy megvonásos vérzést, aztán vártuk a csodát, ami természetesen elmaradt. Aztán januárban csinált még egy megvonásos vérzést, mert magától megint nem jött meg, de akkor már hormonokat is nézett és akkor derült ki, hogy a prolaktinom magas.

Remélem azért vmennyit tudtam segíteni. :)

2012. febr. 8. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!