Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hosszú ideje tépkedem ki a...

Hosszú ideje tépkedem ki a szőrszálakat az anyajegyeimből. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülyeség volt, és mostanában mindig ollóval vágom le a szőrt, de félek, hogy már komoly kárt tettem bennük. Egyrészt ott van az elrákosodás veszélye, másrészt a szőrszálak is megerősödtek sok tépkedéstől (vagyis inkább húzogatástól). Légy szíves ne vicceljétek el, komoly válaszokat várok.
2010. aug. 30. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
arra számíthatsz, hogy vissza nő, és ha utána nem húzod ki újra, akkor hosszabb lesz mint volt. Ha az anyajegyedet nem sérted meg, akkor nincs gáz. Szemöldökcsipesszel szoktam kitépni az anyajegyből a szőrszálat, így nem sértem meg.
2010. aug. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de ha a töve benne van az anyajegyben, akkor szerintem megsérted az anyajegyet, hisz belőle téped ki, nem? Ellenőriztesd anyajegyszűrésen, és aztán időnként kontrollra menj vissza. Ha az anyajegy nem változik, nem lesz semmi baj.
2010. aug. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért tépkeded ki, mert jól látható helyen, pl. az arcodon nő. Nem hiszem, hogy ha szemöldökcsipesszel húzod ki, különösebb sérülést okoznál, de ettől függetlenül érdemes évente anyajegyszűrésre menni. Ha nagyon zavar a szőrös anyajegy, kérdezd meg a bőrgyógyászt, hogy milyen lehetőségeket ajánl (pl. tartós szőrtelenítés vagy a teljes anyajegy eltávolítása, stb.)
2010. aug. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 30. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a szőrszálat kiszedi az anyajegyből, az anyajegy nem sérülhet, hisz nem a csipesszel nem vandálkodik, nem bántja az anyajegyet. Szerinted attól, hogy kihúzza azt a szálat mi baj lehet? Ennyi erővel az egész társadalom aggódhatna ha bármi hozzá ér az anyajegyhez.Gondolj bele, hogy pl. az öltözködés során, hányszor meg karcolod gyűrűvel, körömmel, vagy bármilyen ékszerrel. Ettől inkább lehet baja annak a jegynek, mint attól, hogy kijön az a szőr szál. Ha megsértené, azt érzi, látja is. Ha pedig olyan az anyajegy, akkor le kell vetetni. Legegyszerübb, ha elmész bőrgyógyra és megnézeted, ők majd felvilágosítanak.
2010. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!