Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik a menstruációm...

Miért késik a menstruációm amióta kalória-deficiten vagyok?

Figyelt kérdés

Nos, július óta 500 kalóriával csökkentem a napi kalóriabevitelem 3 héten keresztül, azután egy hétig “maintenance”-n étkezem. Mivel alacsony vagyok, így alapból kevesebb kalóriára van szükségem (1600-1700 körül), így 1200 kalóriát fogyasztok 3 héten keresztül, és tudom, hogy ez nem valami sok. Próbálok min. 60 g fehérjét enni, de nem mindig sikerül, mivel elégge szűkös ez a kalóriakeret.

Picit féltem belevágni, mert tudtam, hogy ez egy “sokk” lenne a testemnek, főleg, hogy fiatalabb vagyok (16/L).

Kérdésem az lenne, hogy normális ez, vagy mit tegyek annak érdekében, hogy “egészségesen” fogyjak le, és meg is tartsam a súlyom (5-10 kilót szeretnék leadni februárig).

A válaszokat előre is köszönöm, legyen szép estétek!



2021. aug. 24. 21:42
 1/9 anonim válasza:
97%
Mert kalória-deficiten vagy.
2021. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert kalória-deficiten vagy.
2021. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehet egészségesen 10 kilót fogyni januárig 16 évesen.


Az 5 kiló talán reális. Járj sportolni napi 2-3 órát, előtte ne egyél csak egy zabszeletet, mert sport előtt nem egészséges, utána menj haza és otthon egyél. Annyit egyél, amíg nem laksz jól húst, natúr köretet (rizst, bulgurt) és sok zöldséget.


Napközben is ezt edd, hanyagold a csokit és az édességeket és le fogsz fogyni, ha egyáltalán egészséges fogynod. :)


Ezek a kalóriaszámlálós diéták általában nem egészségesek. Ha nem ennénk feldolgozott élelmiszert, akkor mozgás mellett nem híznánk el, mert nem kívánnánk. De mivel van egy rakat egészségtelen étel, helyette számoljuk a kalóriát, hogy ehessünk belőle.

2021. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval “fejezzem be” a deficitet, vagy ez normális míg beleszokik a szervezetem?
2021. aug. 24. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem 16 évesen nem normális diétázni, hacsak tényleg nem nagyon túlsúlyos vagy. Kérdés az is, hogy mennyit tudsz sportolni.


De én régi vágású vagyok sosem diétáztam, hanem helyette nem vettem alapélelmiszereken kívül semmit, ha fogyni akartam.

2021. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3-as, köszönöm az értelmes választ! Én az 5 kilóval meg lennék elégedve, de ha több megy le, azt sem bánom:))

Kiegyensúlyozottan étkezem, sok zöldséggel, gyümölccsel, próbálok minden étkezéssel rostot és fehérjét bevinni, szóval nem bolti kaján élek, csupán azért számolok, hogy tudjam, hogy többet égetek el, mint amennyit beviszek.

Napközben elég sokat sétálok, mozgok, emellett minden nap min. egy 30 perces HIIT edzést csinálok lefekvés előtt.

2021. aug. 24. 22:08
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös, nem vagyok egyáltalán a túlsúlyos kategória, csupán úgy érzem, hogy jobban érezném magam ha lemenne egy kis zsír :). Egyébként testképem rendben van, szóval mentális téren nincs gondom, csupán nem akarom felborítani a hormonháztartásom.
2021. aug. 24. 22:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy túlsúlyos és inkább izmot szeretnél építeni akkor ennél mindenképpen többet kell enned.Normalis egészséges táplálkozás mellett, aktív sporttal is formasodni fogsz.
2021. aug. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha úgy gondolod, hogy jobb lenne, ha lemenne egy kis zsír, de amúgy rendben vagy akkor neked nem fogyókúra kell, hanem izmosodás. Az izmok több kalóriát is égetnek el, szóval duplán jól járnál. Annyit kell tudni, hogy ilyenkor centiben mérd a végeredményt, mert lehet, hogy kilóban jön rád.

2021. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!