Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hirtelen fogyás miatt nem...

A hirtelen fogyás miatt nem menstruálok?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hónapban drasztikusan fogytam le, most 17-es bmi-m van. A menstruációm 4-5 napja késik. Eddig alig ettem 400 kalóriát egy nap. Ha mostantól kezdve elkezdek egyre többet enni, először 1000, majd 1500 kalóriákat, akkor visszakaphatom a periódusom anélkül, hogy felszednék több mint 2 kg-t? Rettegek attól, hogy megint kövér leszek... Valaki tudna segíteni?

2015. máj. 11. 18:23
 1/9 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, amikor 3-4 kg-val több voltam, még megjött.
2015. máj. 11. 18:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

te nem vagy normális 400 kcl az semmi még az agyi kapacitáshoz is kevés

mennyel gyorsan orvoshoz kitudja milyen kárt okoztál a szervezetednek

inkább szed vissza azt 5 kg is

egy ágyban fekvő betegnek is kevés az a 400

az eszem eldobom rajtad

2015. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok orvoshoz menni, mert a szüleim semmit sem tudnak az egészről. Az iskolaorvossal beszéltem, ő azt mondta, hogy nem látszok betegesen soványnak (még van egy kis zsírpárnám), valószínűleg semmi komoly bajom nincs, hamarosan megjön magától, csak ne fogyjak többet.
2015. máj. 11. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

édes kis angyalom a szervezetednek szüksége van a tápanyagra ég nősz fejlődsz

tudod mit ne egyél finomított szénhidrátot na azt kell kerülni de jó messze attól hízunk

fehérjére szükséged van, zsírra szintúgy

sportolj inkább nem tudom elképzelni h 400 kcl értél az hihetetlen

cukorbetegséget okozz és egyéb problémát koncentráció zavart

2015. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen a fogyás miatt nem menstruálsz. Ha tényleg csak ennyi kalóriát viszel be, akkor súlyosan megbetegszel. Ne a kövérségtől rettegj, hanem a gyógyíthatatlan betegségtől!
2015. máj. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmi komoly problémád nincs, csak épp kőkeményen anorexiás vagy. Ezt leszámítva tényleg nem gáz, a súlyoddal meg NINCS összefüggésben a bajod (én már 169/58 kilósan anorexiás voltam, az ételhez való nem normális kapcsolatom miatt).


Az iskolaorvos helyében nem legyintenék a problémra, hanem behívatnám a szüleidet, joguk van tudni, hogy nem menstruálsz és megölöd magad.

2015. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és ne várd meg, míg 40x kilóra apasztod magad meg kórházba kerülsz. Onnan má nem nagyon van visszatérés, vagy életed végéig szenvedhetsz az emésztési problémáiddal.


Én már 4 éve nem vagyok anor., de rengetegszer puffadok, fáj, zsírosat nem tudok enni, húst sem, mert órákig görcsölök tőle... vashiányos vagyok (még mindig) és továbbra is ingadozik a mensim. Ja, és valószínűeg gyerekem sem lehet (jó, ez nem gáz, nem akarok).

2015. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2015. máj. 12. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyél kevesebbet
2022. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!