Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A pattanásos tünetek enyhítésé...

A pattanásos tünetek enyhítéséhez feltétlenül szükséges bőrgyógyászhoz fordulni, vagy vannak házi praktikák is erre?

Figyelt kérdés

Utóbbiakat tudtok esetleg?

Tudom, hogy létezik sok féle ilyen megoldás, és azt is tudom, hogy nekem nem mindegyik válhat be. Ezért gondolom azt tanácsoljátok majd, hogy forduljak nem fel, hanem bőrgyógyászhoz.


2010. aug. 30. 11:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és mellesleg az az idegesítő rózsaszínű bőröm van. Amikor tükörbe nézek ez nagyon zavar.
2010. aug. 30. 11:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány praktika, amiket én is alkalmaztam kamaszkoromban, ezek beváltak:

- elmajszolsz egy kis adag élesztőt naponta, 1 kocka kb.3-4 napra osztható. Feloldhatod tejben is, de mindenképpen pokoli íze van. Ha akarod - és anyagilag is belefér -, helyettesítheted élesztőkapszulával (gyógyboltokban, dm, rossmanban kapható).

- hetente 3x kefíres pakolást teszel az arcodra: kefírrel bekened vastagon, kb. 20-25 percig rajta hagyod, majd bő vízzel lemosod.

- a pattanásokat tetran kenőccsel vékonyan bekened.

Ezeket együtt is alkalmazhatod, én is így tettem.

2010. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az Aknesol (recept nélkül kapható ecsetelő) bevált, a bőrgyógyászok meg csak összevissza találgattak. Ennek ellenére lehetnek olyan esetek, amikor csak az orvos tud segíteni.
2010. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

szia! én 27 éves vagyok, de elég pattis még mindig, főleg a nyakam, vállam, és néha az arcom is. A Rossmannban vettem Fabulon tinitonikot, 600Ft, nekem levitte a pattanásokat.

Este használtam fürdés után.

2010. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem jobb ha az élesztőt az arcodra teszed és nem eszed meg!
2010. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!