Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » +Nem szondázható méhszáj",...

+Nem szondázható méhszáj", ezzel a lelettel jöttem el a mai rákszűrésről. Eléggé mellbevágott, és rákérdeztem a nőgyógyásztól, mit jelent ez, másoknak is van ilyen?

Figyelt kérdés
Sajnos, 60 éves vagyok. Mindig elmegyek évente rákszűrésre, és mindig rendben volt minden. Ilyet dianózisom sosem volt. az dr. teljes természetességgel azt válaszolta, hogy az öregedéssel együtt járó dolog, teljesen természetes, a csökkenő hormonoktól van, és a méh is egyre kisebb lesz. 3 szülésem volt, anno, korán elmaradt a menzesz, biztos genetika, stressz és az autoimmun pzs betegségem is eljátszott. Tehát, sajnos, már régen nincs vérzés.Néztem a google-ban a nem lehet szondázni kifejezést, és vagy műétek utáni hegesedést, vagy méhnyakrákot írnak. Annyit mondott az orvos, hogy mivel nem lesz mintavétel a méhnyakról, vagy kevés lesz, így a rákszűrés eredmény sem teljes. És igazából semmi egyebet nem mondott. Van itt hasonló, akinek ilyet állapítottak meg, hogy nem szondázható a méhe? Nekem pl.nem volt műtétem, de a neten nem írtak olyat, hogy az öregedéstől ilyen lehet. Kösz aki ír.

2021. aug. 26. 01:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Csak azt értelmezem, amit írtál.


"műétek utáni hegesedést"


A méhnyakból kicsípnek egy szövetdarabot, amikor mintát vesznek.

Tehát a sok mintavételtől már heges.


(Én csak egyszer mentem ilyenre, mert napokig fájt és vérzett is.)

2021. aug. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ertem.kosz
2021. aug. 26. 07:32
 3/13 A kérdező kommentje:
de a kiosztást nem szeretem. nyilván, mellé pötyögtem, de reggel visszaolvasva, érthető amit irtam.
2021. aug. 26. 07:41
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyes idiótaságot ír és baromságot terjeszt.

Szűréskor senki nem csíp semmit. Egy kis kefével tesznek egy körző mozdulatot a méhnyakban és a leváló, kefén ragadt sejteket elemzik. Ezért citológia a neve. Semmi kicsípés nincs.


Ahogy az ember öregszik a nemiszervek satnyulnak. Ez okozza a problémát, de rákszűrésre továbbra is érdemes járni, mert általában szemmel is látható a probléma némi ecsetelés után.

2021. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
60 évesen már teljesen felesleges járni.
2021. aug. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kösssz ezt az utolsót. és mit csináljunk, aki ezt írta, ő is öregszik, pillanatról pillanatra öregszünk. Aki nem hal meg hamarabb, az egy sem ússza meg! Aztán 60 és 60 közt is nagy a különbség, de sok 60-as zsebre teszi a szegény mai fiatalt. Amúgy nem ettől függ, de ez elég bántó. Kívánom, hogy legyen 60 éves!
2021. aug. 26. 12:13
 7/13 anonim ***** válasza:
11%

6

Nem bántásból írtam... 60 évesen vége a klimaxnak, nincs már szex, nincs rizikófaktor. Úgy emlékszem, a Népegészségügy is 25-60 között javasolja.

2021. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

3: Úgy értem, nem tudok a témáról többet, csak amit írtál, és abból jöttem rá arra, mi lehet a válasz.


4: Nekem nem ezt mondta az orvos, és nem is vérzett volna, nem is fájt volna napokig, ha így lenne.

2021. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megértem mindegyik álláspontot
2021. aug. 26. 22:08
 10/13 A kérdező kommentje:
De ezt pl.nem is tudtam, hogy bizonyos korhoz kötik a rákszűrést! Ha tényleg így van, akkor nem megyek ilyen lelkiismeretesen.
2021. aug. 26. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!