Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » +Nem szondázható méhszáj",...

+Nem szondázható méhszáj", ezzel a lelettel jöttem el a mai rákszűrésről. Eléggé mellbevágott, és rákérdeztem a nőgyógyásztól, mit jelent ez, másoknak is van ilyen?

Figyelt kérdés
Sajnos, 60 éves vagyok. Mindig elmegyek évente rákszűrésre, és mindig rendben volt minden. Ilyet dianózisom sosem volt. az dr. teljes természetességgel azt válaszolta, hogy az öregedéssel együtt járó dolog, teljesen természetes, a csökkenő hormonoktól van, és a méh is egyre kisebb lesz. 3 szülésem volt, anno, korán elmaradt a menzesz, biztos genetika, stressz és az autoimmun pzs betegségem is eljátszott. Tehát, sajnos, már régen nincs vérzés.Néztem a google-ban a nem lehet szondázni kifejezést, és vagy műétek utáni hegesedést, vagy méhnyakrákot írnak. Annyit mondott az orvos, hogy mivel nem lesz mintavétel a méhnyakról, vagy kevés lesz, így a rákszűrés eredmény sem teljes. És igazából semmi egyebet nem mondott. Van itt hasonló, akinek ilyet állapítottak meg, hogy nem szondázható a méhe? Nekem pl.nem volt műtétem, de a neten nem írtak olyat, hogy az öregedéstől ilyen lehet. Kösz aki ír.

2021. aug. 26. 01:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
60 évesen éppen úgy lehet valakinek méhnyakrákja mint 30 évesen. A szűrés nem korfüggő.
2021. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam, azért járok évente. De arra senki nem valaszolt, mi az, hogy

"nem szondazhato" mert a hormonoktól behegesedett?!

2021. aug. 27. 21:56
 13/13 anonim válasza:
81%

5-ös ritka egy bunkó.Jó, hogy nem már temesse el magát szegény nő, mert 60 éves és öreg. Vannak nők, akik 60 évesen is élnek nemi életet. Sőt van aki 70 évesen is él. Ugyanúgy elkaphat fertőzést akárhol, mint más fiatalabb nő! Azért mert 60 éves nem lesz védve minden betegségtől!

A kérdező helyében keresnék egy magánorvost.Lehet ő teljesen mást fog mondani vagy jobban odafigyel Önre.

2021. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!