Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan javíthatnék a túlzottan...

Hogyan javíthatnék a túlzottan zsírosodó fejbőrömön?

Figyelt kérdés

Olyan tippeket szeretnék, mint a szódabikarbonás vagy almaecetes öblítés, teafaolajos vagy citromos öblítés. Vettem diófalevél teát, szintén öblítésnek ajánlották.

Ezeknek talán lehet értelme.

Ha van bevált tipped, szívesen olvasom. Kérlek, vedd figyelembe, hogy nekem már annyira drasztikus a helyzetem, hogy naponta mosnom kellene a hajamat. 2 napig tudom kitolni dry samponnal. Olyan tippeket szeretnék olvasni, amikkel apránként kitudnám tolni a hajmosásaimat.

Tudom, hogy ez egy ördögi kör, mégis 10+ éve ez már problémám. Én arra gondoltam, hogy kezdetnek elhagyom az összes bolti terméket és kifejezetten hajmosásra gyártott természetes összetevőkből álló hajmosó szappanokra cserélném.

(Tehát bolti samponokat már végigzongoráztam.)



2021. szept. 7. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én, és a húgi - szintén hamar zsírosodó hajra - nyírfa hajszeszt szoktunk használni, és néha száraz sampont.


[link]


A nyírfa hajszeszt egy kisebb pumpás/fújós flakonba öntöttük, így gazdaságosabban felhordható a hajra.


Száraz samponból ezt használjuk:


[link]


Valamint, hajöblítéshez frissen facsart egész citrom levét, és sört használunk, langyos vízzel hígítva.

Igen, jól olvastad: közönséges dobozos sört, a legolcsóbbat, mivel a márka ez esetben mindegy. Ugyanis a sör, remek hajkondicionáló, tele B vitaminnal. Régen a fodrászok is használták. A haj tőle puha, és selymes lesz. A sörszag pedig egyszerűen elpárolog.

2021. szept. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, jó tippek! :)
2021. szept. 8. 03:38
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként tegnap olvasgattam jó sokat itt gyakorin, lehet, hogy kezdésnek ez is jó lehet (a hajmosások számainak kitolásához) : detergens sulfuratum
2021. szept. 8. 03:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ismerem. Ez a gyógyszertáros tubusos kénes sampon. Régebben használtam.
2021. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!