Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Premenstruációs szindrómával...

Premenstruációs szindrómával el lehet menni orvoshoz, vagy kinevetnek?

Figyelt kérdés

Egyre nehezebb viselem a dolgot, az a helyzet.


Állandóan álmos vagyok ebben a 7-10 napban, de nem tudom magam kialudni, mert elalvás előtt iszonyat mód puffadt a hasam, állandóan pisilnem kell és még hajnalban is felébredek a hasgörcsök, a pisilés miatt.:( A vércukrom könnyen leesik, állandóan édességet kívánok.


A hangulatom az valahol a világvégével konvergál ilyenkor. Van, hogy emberek előtt tör rám a sírás. Alig bírok koncentrálni bármire, amire kéne és alig tudom elvégezni a feladataim. Gyakran ébredek szorongós görcsben, ami vagy elmúlik napközben, vagy nem. Vannak időszakok, amikor annyira beszorongok, hogy magnéziummal tömöm magam (dupla adaggal a megengedettnél), voltak ijesztő tüneteim is, sokszor rángtak izmaim, bizsergést éreztem itt-ott, ami jellemző lehetne SM-betegségben, de MR-en semmit nem találtak, szóval idegrendszeri gondom meg nincs.


A mellfeszülés meg igazából semmi a többi dologhoz képest, de az is mindig van. De ezzel élni, hogy a hasam és a tagjaim is fájnak ilyenkor, rémes :(



2021. szept. 8. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Ha nagyon erős a fájdalom, és erős a vérzés, ha akadályoz a normális életben, akkor mindenképpen érdemes orvoshoz menni, mert okozhatja akár valamilyen nőgyógyászati probléma is. Myoma, endometriózis, stb.

De nem egyszerű normális orvost találni. Sajnos van, aki nem foglalkozik ezekkel, csak közli, hogy szedjél gyógyszert, meg ez ezzel jár, másnak is fáj. Szóval ha elsőre nem segítenek, akkor se add fel.

2021. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha hajlandó vagy elfogadni gyógyszeres terápiát, akkor van értelme orvoshoz fordulni, egyébként nincs.

PMS-re vagy fogamzásgátló vagy enyhe antidepresszáns szedhető. Ha ezeket úgy sem vagy hajlandó beszedni, akkor az orvos se fog tudni mit mondani.

Esetleg valami női tornát, jógát lehetne megpróbalni.

2021. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem szedsz fogamzásgátlót, akkor érdemes lenne kipróbálni a barátcserje kapszulát. Sokaknak bevált az ilyen tünetekre. Normalizálja a hormonháztartást. Olvass utána. Gyógynövény, szóval nem árthat.
2021. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!