Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csináljak? Mi a...

Most mit csináljak? Mi a helyes döntés? Mi a véleményed? Rá bíznád másra beteg gyerekedet?

Figyelt kérdés

Esküvőre vagyunk hivatalosak. Meg is beszéltem a nővéremmel, hogy vigyáz a 2 éves lányomra és a 10 hónapos fiamra. Délelőtt átviszem hozzájuk őket, és másnap korán reggel értük megyek. Neki is van két gyereke, nagyon szeretik egymást a lurkóink. Tudom, hogy jó móka lett volna Nekik, igaz még sosem adtam senkinek sem őket éjszakára, de nappalra sem nagyon.

Sajnos a kisfiam ma belázasodott, egyéb tünete nincs, este rendel az orvosa, többet akkor fogunk tudni a betegségéről. Így biztos, hogy nem viszem más gyerekek közé. Anyukám felajánlotta, hogy átjön Apukámmal vigyázni rájuk, de valahogy rossz anyának érezném magam, ha másra bíznám beteg gyerekemet. Közben meg nagyon csalódott vagyok, mert nagyon készültünk a férjemmel egy kis "bulizásra". Mióta megszületett a nagyobbik, nem voltunk el sosem kettesben éjszakára, de még nappal sem nagyon (összesen kétszer, egyszer a nőgyógyászhoz mentünk ultrahangra, egyszer pedig 2,5 órát voltunk el este úgy, hogy előtte elaltattuk a gyerekeket).


2010. júl. 16. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Én talán megvárnám a döntéssel a holnapot és hogy mit mond az orvos. Ha nem komoly beteg és szokott a nagyszülőkkel lenni máskor is, akkor én valószínűleg elmennék. Van telefon, ha bármi gond van, szólnak és haza tudtok menni.
2010. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha nincs komoly baja, akkor nyugodtan bízd rá anyudékra, és menjetek a rég tervezett bulizásra! ettől nem vagy rossz Anya. de ha csak idegeskednél egész éjjel, ahelyett,hogy szórakoznál, akkor annak semmi értelme.

gondold át, és miután az orvoshoz elmentetek, döntsél.

és ha csak a foga jön? :-) attól még elmehettek szerintem.

2010. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
gondolom csak holnap lesz az esküvő, nem? addigra lehet, hogy kutya baja se lesz. ha így van, én simán elmennék, ez nekik is móka lesz, még ha a Mamáék mennek is hozzátok!
2010. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem idegenekre bízod a gyereked hanem a családodra akikben megbízol! Ha csak láza van akkor valószináleg valami egyszerű vírus, csak lázat kell csillapítani és slussz. A nagyszülőkre sem raksz nagy terhet ezzel. Ha a doki is azt mondja, hogy semmi komoly nyugodtan menjetek lagzizni! Ráadálsul a szüleid maguk ajánlották fel a felvigyázást!
2010. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze, fontos, hogy az orvos mit mond. Jelenleg rengeteget alszik a kicsi, amit ébren van azt végig hisztizi, ha nincs ölben. Egy kúppal sikerült levinnem kapásból a lázát. Enni nem eszik semmit csak a tápszert, abból is csak keveset, igaz ez lehet a meleg hatása is. Én is afelé hajlok, hogy ha nem lesz durvább a helyzet a mostaninál, akkor megkérem Anyuékat, hogy jöjjenek át, nem megyek fodrászhoz előtte és esete 9 körül hazaindulunk, így csak 3-tól kéne velük lenniük. Csak őket is sajnálom ugráltatni, mert vidékiek (kb. fél órás út csak), és nekik is csak egy hétvégéjük van. Bár gondolom öröm az unokáikkal lenni.
2010. júl. 16. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad kellemetlenül, ha segítséget kell kérned. Erre való a család :)

Én rendszeresen vigyáztam unokaöcsémre régebben is, már nekem is van egy 6 hónapos kislányom, de így is minden pénteken itt alszik. Bár ő munka miatt nem tudja másképp megoldani. Így ilyenkor "2 gyerekem van". Aki egyébként most is beteg, ő is lázas...... Szóval, ha a család ráér, és nem nagy beteg a gyermeked, szerintem nem gáz :)

2010. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia,


én is azt mondom menj nyugodtan, ha nem komoly a betegsége a kicsinek!! ne legyen lelkiismeret furdalásod, teljesen megértelek, hogy szükséged/szükségetek van egy kis kikapcsolódásra!! szüleid pedig biztosan nem muszájból ajánlották fel, hogy vigyáznak a gyerekekre!!

jobbulást a picinek, Nektek pedig jó szórakozást!!


Ági

2010. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a biztatást. Végül is elmentünk. Még péntek este elvittem a gyerekorvoshoz mind a két gyereket. Valami vírust kaphattak el, a nagyobbik arcán lettek kiütések, de ő nem lázas. A kicsi egész teste kiütéses lett, akkor még csak lázas volt és étvágytalan, azóta sajnos a tápszertől többször is hányt, így azt most nem kap. Helyette rengeteg teát iszik, így legalább nem szárad ki. Jó volt egy kicsit elmenni, csak hát ideges voltam a kicsi betegsége miatt, így már 11-kor itthon is voltunk. Azért a férjecském egész elvarázsolódott tőlem (ugye hosszú idő óta most voltam először kiöltözve)...

Na még egyszer köszi mindenkinek a biztatást!

2010. júl. 18. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!