Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért küldi ki az orvos a...

Miért küldi ki az orvos a beteg közvetlen hozzátartozóját a vizsgálatról? Etikailag helyes ez ha mind ketten akarják a másik jelenlétét?

Figyelt kérdés

Párom stroke betegséget kapott, kórházi kezelése után diabetológushoz mentünk.

Csak bekisérhettem és utána kiküldtek! Szerettem volna figyelni a javaslatokra. Oda járok én is mint beteg és egyszerre van időpontunk. A két nővér és a szakorvos erélyesen kiparancsolt kérésünk ellenére!

Hasonlóan járt egy vizsgálaton az az ismerősöm akinek mozgássérült gyereke van és szellemileg sem ép, pedig ő a "jogi" képviselője!


2010. okt. 23. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Etikailag és orvosi (szakmai) szempontból nem tudom a választ, emberileg igen. Sok esetben előfordul, hogy egy pár esetén a hölgy folytonosan hozzáfűz valamit a kialakult állapothoz magyarázat-képpen és nem hagyja dolgozni az orvost, sem vizsgálni, sem kezelni nincs lehetősége nyugodt körülmények között így a beteget. S amikor egy hölgy bemegy a férfivel, nem tudhatja, hogy mennyire szószátyár az asszony, vagy a hozzátartozó és végig dumálja-e a kezelést, vizsgálatot, vagy ténylegesen annyi a célja, hogy mellette legyen a tevékenység alatt. Szerintem ez a fő oka.
2010. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a számomra elfogadható választ.

Sajnos nincs valami jó véleményem az orvosokról és a magyar egészségügyről.

Párom a 10 infúzióján kívül még egy jó szót sem kapott. Látták kivonszolja magát a mosdóig, onnan tovább tojtak rá! Megkérdeztem mennyit toljak az orvosnak? Azt mondta: "meg ne próbáld"!!!

2010. okt. 23. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
No látod. Ezért a hozzáállásért küldtek ki. Te nem álltad volna meg, hogy belekotyogj.
2010. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

No látom biz'a.... de már bocsika! Az én 42 éve befizetett adóimból tartják el ezt a sok léhűtőt. Sajnos ahhoz a hozzá álláshoz amiket az egészségügy dolgozói produkálnak az felháborító! Lehet te is közibük tartozol, de az én munkahelyemen ha nem állok maximális hozzá állással a dolgokhoz akkor le is út...

Nekem a kevés fizetés dumával ne jöjjön senki mert én is közszférában nyomatom!! Befogom és csinálom. Mert örülök, hogy van!

A szakrendelőkben lassan az adminisztrátor és a nővér rendel az orvos helyett! Aki csak bólogat nagyokat...

Hagy várjam már el, hogy tegyenek meg már valamit az egészségem érdekében. Még ha csökken a hozzáértés színvonala a külföldön vállalt munka miatt!!

2010. okt. 24. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Részben megértem a problémáját. Ugyanakkor az első hozzászóló által leírtak is helyesek.


"No látom biz'a.... de már bocsika! Az én 42 éve befizetett adóimból tartják el ezt a sok léhűtőt."


Őszinte leszek. Magyarországon kevés ember fizet TB-t, ugyanakkor mindenki jogosult az ellátásra. Gondolom, a sok léhűtő alatt a pénzén gyógyuló, "segílybül" élő rétegre gondolt.


"Sajnos ahhoz a hozzá álláshoz amiket az egészségügy dolgozói produkálnak az felháborító! Lehet te is közibük tartozol, de az én munkahelyemen ha nem állok maximális hozzá állással a dolgokhoz akkor le is út...

Nekem a kevés fizetés dumával ne jöjjön senki mert én is közszférában nyomatom!!"


Egy egészségügyi dolgozó nap, mint nap olyan döntéseket hoz, melyek a betegek életét igen nagy mértékben befolyásolják. Nagy a felelősség. Európa nyugati részén erre már rájöttek. Ott megfizetik az eü. dolgozót. Keleten meg sz*rban vannak az országok, mert a vezetés (és általánosságban az emberek) az orráig sem lát el.


"A szakrendelőkben lassan az adminisztrátor és a nővér rendel az orvos helyett! Aki csak bólogat nagyokat...

Hagy várjam már el, hogy tegyenek meg már valamit az egészségem érdekében. Még ha csökken a hozzáértés színvonala a külföldön vállalt munka miatt!!"


Igen, az értelmes, emberséges orvos elvándorol, mert nyelvet beszél, nem jelent gondot a külföldi munka. A többi itt marad. A jelenlegi állapot oka a pénzhiány.


végzős orvostanhallgató

2010. okt. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

És a folyamatos, és állandósuló pénzhiánynak mi az oka?

De ez már politikai kérdés.

A "dolgozz, és ne lopj" már büntetendő kategória.

2010. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Végzős Orvostan Hallgató!

Soha sem voltam a "professzor urak betege"!!

Mindig a kis doktorok által gyógyult a családom! Nem kerestem nagy pénzekért a kivételes beteg státuszt.

De látom az orvosok zömén, hogy a zsebtömés az elsődleges dolog mint a gyógyítás! (persze tisztelet a kivételnek)

Csak ránézek a dokira, akinek talán nem is a gyógyításon jár az esze hanem azon hogy milyen új kocsira valót, nyaralásra valót, jachtra valót szedjen éppen össze!

Egyébként gratulálok mert egy munkahelyi problémákban jól összezáró társadalmat erősít. Ezt nem bántásként írtam. Az igazságtalan kiszolgáltatottságot nehezen bírom... akadt már össze a bajszom eü. ok miatt fehér köpenyessel!

...és azt nem az anyagi megbecsüléshiányának számlájára írnám :)))

2010. okt. 26. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!