Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a helyzet most a hálapénzzel?

Mi a helyzet most a hálapénzzel?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászati műtétre készülök állami kórházban. A kezelőorvosom végig nagyon rendes és segítőkész volt, őszintén hálás vagyok neki már most is az eddigiek miatt, de biztosan a műtét körül is minden rendben lesz.


Szóval szeretném kifejezni neki a hálámat, de úgy tudom, hogy már bűncselekménynek számít adni is és elfogadni is. Viszont hallottam olyat is, hogy a nőgyógyászattal kivételt tettek (de lehet, hogy ez nem igaz).

Mi mostanában a helyzet? Szabad adni? Nem veszik rossz néven a dokik?


Semmiképp sem szeretném, hogy kellemetlenül érezze magát.


Köszönöm a normális válaszokat!



2021. szept. 9. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én a helyedben inkább egy doboz Mercit adnék neki. Amikor a kórházi gyakorlaton voltam, mindegy melyik osztályon voltam, a nővérszobában és a doktoroknál is gyakori látvány volt a Merci, amit az ellátottak vagy hozzátartozók adtak köszönetül.
2021. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Jogilag tilos. 6000 Ft-nyi ajándék adható. Én ahogy hallottam, aránylag komolyan veszik az emberek. Mind orvos, mind beteg.
2021. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Nincs kivétel. Az más kérdés, hogy mivel az is büntetendő, aki adja, így senkinek se érdeke beköpni az orvost.

A minimálbér valamekkora része adható ajándék formájában, ami kb. 8000 Ft.

2021. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, tényleg, tévedtem. 8000 párszáz forint adható. Minimálbér 5%-a.


Persze nem az orvos köp, hanem pl egy ápoló, aki meglátta, és baja van az orvossal. Sok a gonosz ember. Vagy tegyük fel, egy rosszul sikerült műtét után, a teljesen sokkban lévő beteg -még ha magát is bajba sodorja- akkor is elmondja a szomszédnak, barátnak, aki a családnak, és már tudja is mindenki. Ezért mondta egy orvos ismerős, hogy ő nem fogadja el. Igaz, ő amúgy sem fogadta. Régen csináltak olyat, hogy ajándékba tették, stb. Mostmár viszont fél a beteg is, és nem szokták. Ő piát, csokit szokott leginkább kapni, vagy mézet, friss gyümölcsöt.

2021. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Szerencsére január óta eddig nem szorultam kórházi ellátásra, így tapasztalatom nincsen. Hallottam, hogy a nőgyógyászoknál volt felháborodás a kismamák részéről, hogy nem szülhetnek a választott orvosuknál, ezért gondoltam, hogy itt kivételt tettek (de akkor tévesen).


Természetesen nem szeretnék kellemetlenséget okozni a dokinak, úgyhogy akkor inkább hanyagolom :)

2021. szept. 9. 22:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz ajándéktárgyat 8000Ft-ig egyszeri alkalommal, tartós ellátás esetén 2 havonta, de pénzt akkor sem lehet adni. Jelenleg nem tudom hol tart a dolog, de régen akarták azt a várandós nők, hogy lehessen egy legális szerződés keretében választott orvosuk, így elfogadhattak volna pénzt a nőgyógyászok, de ugye van egy másik törvény miszerint nem lehet a magánorvosod állami kórházban is, de lehet, hogy van kiskapu itt is. A másik meg az, hogy a pénzt csak úgy minden nélkül zsebre tették,te meg mentél szülni állami kórházba, ahol ingyenes az ellátásod, tehát azért nem is kérhet semmit, eddig sem kérhetett volna.
2021. szept. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Másfél hónapja szültem, a nőgyógyászat sem kivétel, ott sem adhatsz pénzt.
2021. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt van pont egy mai hír. Két orvost vittek el bilincsben.

[link]

2021. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!