Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vetélés? Mi a teendő ebben az...

Vetélés? Mi a teendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Azt gyanítom, hogy elvetéltem. Nem tudtam, hogy terhes vagyok, a folyamatát nem ia szeretném most felvázolni igazából, bár ha valakit érdekel leírom.

Kérdésem az lenne, hogy ha nem lettem rosszul utána, nem görcsölt semmim, nem fájt, nem szúrt, és a vérzés is megszűnt, akkor kell tovább "foglalkozni" vele? Nem szívesen mennék orvoshoz. Azt olvastam, hogy korai vetélésnél sokszor észre sem vehető, maximum annyit észlel belőle az illető, hogy bő a vérzés, esetleg darabosabb, de ennyi.

Tudom, hogy nem jó ha valami "bennmarad", de ha nincsenek erre utaló tünetek, és valószínűleg nagyon korai lehetett még, akkor nem szükséges orvoshoz fordulni?



2021. szept. 15. 18:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha a legkisebb esély is van arra, hogy valóban terhes voltál, és elvetéltél, akkor azonnal menj be a legközelebbi kórházba.

"Nem szívesen mennék orvoshoz"

Ez, most nem opció.

Bele is halhatsz.

2021. szept. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 6 hetesen indult a vérzés, voltam orvosnál is. Ő azt mondta, 2 héttel később csináljak egy terhességi tesztet, és ha negatív, akkor nem szükséges visszamenni. De persze nem mindegy, mennyi idős terhes voltál.
2021. szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De most mi az,hogy gyanitod? Volt pozitiv teszted vagy sem? Ha volt, es ugy jott meg, hogy kesett par napot, akkor azzal teendo nincs, kemiai terhessegnek hivjak, megesik.
2021. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nyilván ha érzem, hogy baj van, és rosszul vagyok, gondolkodás nélkül orvoshoz fordulok. Azt nem szeretném viszont, hogy odamegyek és elküldenek, mert hogy ezzel "felesleges" volt odamennem. Ezt szeretném elkerülni igazából.

5 hetes lehetett..

2021. szept. 15. 18:33
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem teszteltem, előtte azért nem, mert ennyi próbálkozás után azt hittem, hogy megint csak azért nem jött meg mert késik. Utána meg azért nem teszteltem, mert megmondom őszintén eszembe sem jutott,hogy tesztelnem kéne, valahogy ez így nem volt az eszemben.
2021. szept. 15. 18:35
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem érdemes lenne elmenni orvoshoz. Ha nincs baj, akkor csak megnyugszol.
2021. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Orvos! Muszáj menj, ha bent marad valami bele is hallhatsz!
2021. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miből gondolod hogy terhes voltàl? Ha nem is volt pozitív teszted..?!? "Úgy éreztem hogy, meg voltak tünetek.. az azért nem elég.
2021. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt spontán vetélésem, de folyamatos orvosi kontroll alatt tartottak.

Meg kell nézni, nehogy méhen kívüli legyen, mert abba tényleg bele lehet halni.

2021. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Figyu, lányci!

Te sem tudod pontosan eldönteni, hogy mi a helyzet.

Én azt javaslom, hogy egy picit szedd össze magad néhány perc alatt, és hívd fel a 112-őt.

Mondd el, hogy pontosan mi történt, és ők segítenek.

Ha nagy a baj mentőt küldenek, ha nem, akkor az ügyeletes orvost küldik ki, ha arra sincs szükség, akkor azt mondják hogy holnap menj el a háziorvoshoz.

De senki nem fog elhajtani, és ez tényleg nem játék.

Tehát, igyál egy teát, vagy kávét, amit szoktál ilyenkor, szívj el mellé egy cigit ha dohányzol, szedd össze a gondolataidat, és hívd a 112-őt.

2021. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!