Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megváltozott a menstruációm...

Megváltozott a menstruációm és nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval már 20 éves vagyok és eddig soha semmi bajom nem volt a menstruációmmal. 16 éves koromban rendesen beállt és azóta szinte órára pontosan mindig megjött 28 naponta. Aztán megkaptam a covid oltást. Csakis ezzel tudom magyarázni mert semmi más nem változott se a napi mozgásomba, se az étrendemben, nem élek nemi életet és nem szedek új gyógyszereket se csak azokat amiket eddig is szedtem pl a vashiányomra. Mióta az oltást megkaptam a menstruációm első napján belazasodok, lezsibbad a lábam, de úgy hogy ráállni is kellemetlen, rosszul vagyok napokig, de a megszokott vérzésem szinte alig jelentkezik, vagy amit mégjobban bírok amikor az első nap megjön, a második nap kimarad a harmadikon pedig úgy ömlik belőlem hogy mindent átvérzek. A ciklusom is rendszertelen lett. Eddig a menstruációm 7 napos volt, most jobb esetben 3 vagy 5 rosszabb esetbe 8 vagy 9. Ezek után pedig körülbelül 16 naponta jön meg. Tampont azóta nem is tudok használni mert úgy összeszükűlt minden ott lent, hogy nem bírom berakni. Teljesen ki vagyok miatta borulva. Mondtam is anyának, hogy valami baj van velem és hogy el szeretnék menni egy nőgyógyászhoz, de ő mindig lebeszél róla. Nem tudom hogy mit tegyek ezért fordulok az internethez. Tudom hogy el kellene mennem nőgyógyászhoz, de nem tudom, hogy mikorra kapnék időpontot úgyhogy itt teszem fel a kérdést hátha egy hozzáértő ember tud segíteni. Vagy valaki aki volt hasonló helyzetben. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. szept. 20. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 20 évesen nyugodtan menj el nőgyógyászhoz, akár a panaszoktól függetlenül is... legalább az éves rákszűrés miatt.


Sajnos velem is ez volt az oltást követően. Én pfizert kaptam, ezt követően teljesen felborult. Volt olyan, hogy 15 napon keresztül véreztem. A második oltást követően (nagyjából 2-3 hónap elteltével) most kezdem azt érezni, hogy remélhetőleg végre rendeződik a ciklusom.


Kitartást, és ha nem javul mindenképp keress egy orvost!

2021. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig mindenképp orvoshoz kéne menned. Felnőtt ember vagy, telefonálj és kérj időpontot!! Ekkora változás már nem oké... Anyudat nem értem miért beszél le.?!
2021. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az oltások gyártói tudnak a problémáról és vizsgálják. Mindenesetre nagyon ritka dologként hajlandóak számon tartani ezt a típusú mellékhatást is mint a többit, de amiket összepanaszkodnak a nők szerintem egyáltalán nem egy ritka jelenség. És segítség természetesen nincs mivel azt sem tudják mi és milyen hatásmechanizmus alapján okozza ezt.
2021. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg el fog múlni ez, (ha az oltás miatt van), mert nekem is van egy ismerősöm akinek hasonló tünetei voltak, de a rákövetkező havibajnál már semmi problámája nem volt. De szerintem is érdemes egy nőgyógyászt felkeresni, hogy megnyugodj és biztosra kizárd hogy más bajod lehet.
2021. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az oltástól van, ha körülnézel ezen az oldalon is rengeteg ilyen kérdés van ezzel kapcsolatban, de külföldi fórumok (pl reddit) is tele vannak ilyen kérdésekkel. Persze attól nődokihoz elmehetsz nyugodtan.
2021. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ès a körzeti mit mondott ?
2021. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Az oltástól van bizony.Nekem egyik ismerősöm babát szeretne de úgy megkavarta a ciklusát hogy mostanában abból nem lesz semmi olybá tűnik.

Neki az volt hogy először ökölnyi vérdarabok jöttek ki és egésznap cserélgette a betétet.Azon agyalt hogy bemegy a sürgősségire mert úgy érezte hogy elvérzik.Ez volt 2 hónapig.Aztán szintén 2 hónapig pedig szinte nem is volt menzesze.Már retteg a következő hónaptól

2021. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Nemcsak fiatal nőknél csinál ilyet, nálunk a 84 éves nénike újra "menstruál" ha ezt lehet annak nevezni de dől belőle. Azt mondta az orvos nincs egyedül! Majd valószínűleg rendeződik az állapot.
2021. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért nekem ez elég gyanús.. Ha nem az a célja hogy hosszútávon terméketlenséget okozzon, akkor miért piszkál bele ezekbe a dolgokba ilyen szinten?
2021. szept. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Igen 9-es ez egy nagyon jó kérdés amire nem adnak érdemben választ hanem csak megy a propaganda szöveg

Viszont akinek szerencséje van tehát placebót kap annak nem okoz gondot de aki nem azt kap az jól meg is járja ha nem a ciklusával akkor más tünet formájában

Még csodálkoznak hogy nem akarnak oltást az emberek egy része

Én is megkaptam már pedig negatív pcr teszttel is rendelkeztem XD

Nem is értem kinek mi köze hozzá

2021. szept. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!