Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet? Már nagyon...

Mi bajom lehet? Már nagyon kétségbe vagyok esve, lassan 3 hónapja húzódik a dolog. Két orvosnál is voltam, az egyik szerint felvoltam fázva.

Figyelt kérdés
Adott monuralt, urogint, stb... Hát nem javult. Itt két hetet késett a mensesem. 1 hónapra rá a másik szerint hüvelygyulladásom van, adott rá kúpot, krémet, de úgy veszem észre nem használ ez sem. Az egyetlen tünetem, ami még mindig van és volt is, hogy szúrkál a petefészkem, vagy éppen a méhem. Nincs sem rendellenes folyásom, nem csíp a pisi, nem fáj az együttlét, külső nyomok sem találhatók. Nem értem :( A hüvelyi ultrahangon nem látott semmit, csak, hogy meg van vastagodva a méhnyálkahártyám (12 mm), de semmi mást. Mi lehet ez?
2008. dec. 11. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! hasonló cipőben járok, mint te... lassan egy éve nem tudnak kikezelni ebből az ocsmány, életemet megkeserítő húgyúti fertőzésekből, gyulladásokból. de te még nagyon az elején tartasz. nekem is rendeltek millióféle antibiotikumot, de egyik se hatott. a vizeletenyésztések nagy része negatív volt, néha -néha pozitív, de sztem csak azért, hogy a dokik kínjukban tudják valamire fogni ezeket a bajaimat.

antibiotikumot már nem szedek, elegem lett belőlük. ehelyett nagyon sok vizet iszom, és tőzegáfonya kapszulát szedek. így jobb.

nem tudom, hogy a te esetedben végeztek e alapos, körültekintő vizsgálatokat, ezelatt vizetettenyésztést, hüvelykenettenyésztést, vérképet értek. ha még nem, ezekre feltétlenül szükség van. egyébként volt urológus, aki "rákente" a gondjaimat arra, hogy szte biztos nőgyógyászati eredetű az egész. a nődoki se talált semmit az égvilágon... de azt hozzáteszem, hogy nekem is vannak (voltak) hasonló tüneteim, ami ezt a petefészek, méh-fájdalmat illeti, de az UH nálam is negatív volt.

sok orvosnak eszébe se jut, se ez gyakran pszichés alapú probléma. (vszeg nálam ez van)

Keress másik orvost, aki komolyan veszi a problémádat, ő el fogja végeztetni a tenyésztéseket, és a vérvételt. remélem sikerült megoldani ezeket a gondokat nálad.

Jobbulást!

2008. dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vizelettenyésztem volt, negatív lett. Csak 8-10 fvs-t találtak benne, de semmi mást. Vérvételem is volt, de abban sincs semmi nagyobb baj. Neked sem volt más tüneted a szúrkáláson, illetve fájdalman kívül?
2008. dec. 11. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Annyi volt még, hogy miután nagyon bedurvult a hólyaggyulladásom úgy május környékén, nekem is késett a menstruációm, és amikor nagy nehezen megjött, csak pecsételő vérzésem volt, de olyan iszonyatos görcsökkel járt éjszaka, hogy még a Cataflam fájdalomcsillapító se sokat használt. ekkor mentem el nőgyógyászhoz, aki nálam is ilyen hüvelyi UH-t csinált, és annyit mondott csak, hogy azért volt pecsétlős vérzésem, mert 2 hónapja nem volt peteérésem, és kis hormonális cisztáim vannak, amik felszívódnak majd. elképzelhető végülis, hogy nálad ez az alapprobléma. nekem egyébként fogamzásgátlót írt fel erre, azóta a vérzésemmel semmi gond, időre megjön, és nem görcsöl.

a fő gond nálam a hólyaggyulladás sajnos. remélem, hogy nálad "csak" simán nőgyógyászati gond van. még mindig azt tudom neked tanácsolni, hogy keress egy megbízható rendes nőgyógyászt (érdelkődj körbe az ismerőseidnél, kiket ajánlanak) aki nem bagatellizálja el a gondjaidat, és újra kivizsgál.

most jutott még eszembe, az is elképzelhető, hogy Chlamydia baktérium okozza a panaszaidat. nálam is találtak, de ezt csak speciális vérvizsgálat mutatja ki. kérezd meg ezt is a dokitól majd.

2008. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem amikor megjött, akkor normálisan jött meg és nem görcsöltem jobban, mint szoktam. Már nem tudom kihez forduljak, mert elég jó orvosok, magán mind a kettő, tehát nem sztk-s és tényleg foglalkoznak az emberrel, de ők nem látják, hogy ennyire súlyos lenne, mint amit Te írtál. Most elvileg szombaton kéne megjönnie, de szerintem meg is fog, mert érzem az előjeleket. Hát remélem, hogy sikerül kigyógyulnunk ebből :) Csak azt nem értem, hogy nekem miért nem írnak antibiotikumot.
2008. dec. 11. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:
A Monural antibiotikum. mást meg azért nem írhattak fel neked, mert nem találtak bakteriális fertőzésre utaló nyomot. hüvelykenet tenyésztést végeztek már? mert abból kiderülhet még pár dolog. ha meg az se hoz eredményt, akkor mégis azt ajánlom, keress új dokit, próbálgasd őket, nem egyforma egyik sem, lehet h más meg tudná mondani, mi a bajod. Én is nagyon sok orvosnál megfordultam már, ha az egyik széttárta a karját, kerestem újat.
2008. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen, az is antibiotikum, de mégse olyan erős. Nem vettek még kenetet tenyészteni. Ma van még egy hüvelykúpom, utána meg elvileg megjön, és aztán a Gynoflort is elhasználom, aztán meglátjuk. Csak hát jönnek az ünnepek, úgyhogy majd csak januárba tudok újból orvoshoz menni :( De NEked nem mondták mitől lehet? Hogyan kaptad be? A párom ilyenkor kaphat el valamit? Mert elvileg ez nem gomba.
2008. dec. 11. 19:01
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Sajnos nekem is ez a problémám van.

Nekem a dokim antubiotikumot írt fel.

Remélem segít.

Csak az a baj én az antibiotikumtól mindeg begombásodom.:(

Nem tudna valaki valami jó praktikát ajánlani,hogy ne jöjön elö a gomba?


Jobbulást kívánok neked.

2008. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sajnos nekem is ugyan ez a gondom már egy hónapja.:(

Már egy csomó antibiotikumot szedtem,de semmi hatása nem volt.Eddig urulogushpz jártam,de most elmentem nődokihooz hátha mégis ott van a bibi.

Most a nődokim megint írt fel petefészek gyulladásra Tarividet.Szedett már valaki közületek ilyent.?Vajon miért ezt írhatta fel?


Az előbbi hozzászólónak szeretném ajánlani a génia 92 hüvelykúpot.

2009. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!