Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Alhasi fájdalom pecsétlő...

Alhasi fájdalom pecsétlő vérzéssel mire utalhat?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja kezdődött a dolog, néhanapján volt egy kis pecsétlő vérzésem, ami egy napig tartott és semmi más tünetem nem volt mellette, másnapra pedig teljesen elmúlt.

Úgy voltam vele, hogy megvárom a következő menstruációm és ha utána is előfordul, akkor elmegyek dokihoz.

Na most az a helyzet, hogy túl vagyok a menstruáción és sajnos újra visszatért a dolog, viszont enyhe, tompa, alhasi fájdalommal is társul. Kicsit olyan érzés, mint mielőtt megjön.

A hüvelyemmel nincs gond, nem viszket vagy ég, a pisiléssel sincs gond, úgy érzem mélyebben van a probléma.

Már kértem időpontot a nőgyógyászhoz, viszont csak 2 hét múlvára tudott adni.

Mitől lehet ez a dolog, valami gyulladás, fertőzés lehet? Petefészek vagy méhgyulladás? És mit tudnék addig is tenni, hogy jobb legyen/elmúljon? Jelenleg melegvizes palackkal melegítem a hasam, ez jól esik + folyamatban van cickafark + kamilla tea beszerzése. Mit tehetnék még ezen kívül? Teljesen el vagyok keseredve és aggódom.

Egyébként fogamzásgátlót szedek.



2021. szept. 25. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, lehet alacsony progeszteron szint, ezzel többen küzdenek, mint gondolnád.

De sajnos lehet komolyabb gond is.

Nagyon jó, hogy szereztél orvoshoz időpontot. Szerintem semmi mást ne tegyél, ha nincs komoly fájdalmad és 1-2 nap alatt elmúlik. Ha rosszabbra fordul, akkor viszont ügyelet.

A barátcserje és a palástfű is segíteni szokott az ilyen bajokon - viszont ezeket doki előtt nem ajánlanám azért, hogy először is pontos képet kapj a problémáról. Ráérsz utána ilyesmivel kísérletezni, mikor már van egy pontos diagnózis.

2021. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, a fogamzásgátló elkerülte a figyelmem valahogy.

Az is okozhatja. Mi óta szeded? Lehet, hogy nem a neked megfelelő készítményt kaptad.

2021. szept. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

10 éve szedem a fogamzásgátlót, arra is gondoltam már, amíg csak néha "barnáztam", hogy talán már nem hat úgy és magasabb hormontartalmút kellene szednem, ezért van az áttöréses vérzés.

Csak az alhasi fájdalom ijeszett meg most főként, nem tudom, hogy ennek lehet-e köze a fogamzásgátlóhoz, ez most új tünet.

Alig várom, hogy eljussak a dokihoz, ha hétfőig nem lesz jobb, akkor lehet megpróbálok máshová korábbi időpontot szerezni, mert nagyon ideges vagyok. :(

2021. szept. 25. 14:26
 4/6 anonim válasza:
100%
Nekem is volt ilyen gondom,a mensim el is húzòdott 10-12 napig .Sajnos a küretet nem úsztam meg,de legalább kiderült hogy hiperplàzia miatt volt .Kaptam rá progeszteron kapszulát.Most minden oké.
2021. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi volt a problémád oka? Jelenleg nálam is ez van, majd febr. 21-re kaptam időpontot. 3 napja múlt el a menstruációm, aztán most újra pecsételek és görcsölök is. :( Második alkalom ez. Első nem volt vészes, most ez erősebb.
2022. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mivel 10 éve ugyanazt a fogamzásgátlót szedtem, a doki írt fel erősebb hormontartalmút, plusz kicsit más az összetétele is az új gyógyszernek. Azóta rengeteget javult a helyzet, de még nem merem elkiabálni a dolgot...nálam elképzelhető, hogy ez okozta a problémát.
2022. febr. 17. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!