Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 21 hetes terhesen , 5 kilò...

21 hetes terhesen , 5 kilò jött ràm. Ez normàlis vagy túl soknak szàmit ??

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha alacsony súlyról kezdtél, akkor még talán elmegy, de mindenképpen sok. Az utolsó harmadban mennek fel a kilók, mostanáig kb. egy kilónál több nem indokolt.

Cukorterhelés eredménye érdekes lesz.

2021. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Úristen 1es 🤦‍♀️ nem kell hülyeségekkel ijesztgetni.

Kérdező én 22 kilót híztam első gyereknél 21 hetesen kb 8 kiló plusznál tartottam. Cukorterhelésem és amúgy mindnen eredményem tökéletes volt. Babával is minden ok volt.

2021. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mondanàm ,hogy alacsony sùlyròl kezdtem . :/ És még ràadàsul kialakult az elmult 1-2 hétben egy jòval extrémebb étvàgy is . Arra én is kivàncsi vagyok , 3 hét mùlva esedékes.
2021. szept. 26. 00:00
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
20 kiló hízás nem normális.
2021. szept. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A lényeg ,hogy az anyuka és a baba is jòl érezzék magukat , és ha ez 20 akàr 30 kilò plusszal jàr valakinél , az is rendben van szerintem.

Személy szerint én nem szeretnék ennyit hizni ,mert nem érzem magam jòl a börömben , lehet ,hogy hülyeség ,de én màr ezt az 5 kilòt is érzem , nehezebben mozgok stb.

Mondjuk , az sem hangzik olyan jòl ,hogy valaki csak 1 kilòt szedjen fel a 21. hétig ,az meg a màsik véglet talàn.

2021. szept. 26. 00:23
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

4 20 kiló hízástól se lesz senkinek semmi baja nyugodtan elhiheted. A legnagyobb bajt azzal csinálják, hogy szét stresszelik a kismamákat, néhány orvos is meg sok önjelölt szuperanya akinek az a szórakozása hogy a saját agyszüleményével a frászt hozza a másik anyára/kismamára, hogy ha hízik akkor cukorbeteg lesz, mert a gyerek is, meg majd nem fogja tudni megszülni stb.

1. hétig 1 kiló? Max ha valaki fullba tolja az edzést meg nem eszik, vagy alapból is olyan az alkata. Nem jellemző, hogy 21. hétig valaki csak 1 kilót szedjen fel. Személy szerint én nem is merek olyan nőt aki 10 kilónál kevesebbett szedett volna fel szülés előtt, sőt inkább 15 20 plusz kategóriák, mégsincs egyiknek se semmi baja, szülés után leadták és ennyi.

2021. szept. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Normális hizásod kérdező,szülésig ennyi kilo hizás marad vagy hizol 29 kiloig normális
2021. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam a feleségemnek, hogy mindegy mennyit hízik, ezt ő érzi mi a jó, de a szülés után 1-2 évvel már ne engedje el magát és tegyen vmit ellene. Sok anyuka miútán meg van a gyerek úgy gondolja ő itt végzett. Rengeteg szép nő van aki 3-4gyerek útán is csinosak, hiába híztak meg babával a pocakban, utána nem hagyták el magukat.
2021. szept. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
83%

Ahogy a többiek is írták, nagyban függ a súlygyarapodás mennyisége attól, hogy mennyivel kezdted. De nekem annak idején (idén szültem) azt mondták, 10-12 kiló hízás az egészséges az egész terhesség alatt. Persze az utolsó trimeszterben jön fel a legtöbb, mikor a baba is hízik már. Szerintem az se gáz, ha többet szedsz fel, de a 20 kiló, amit valaki írt, nekem már soknak tűnik. Mindenesetre normális terhesgondozás során a védőnő/házi orvos monitorozza a súlyodat és szólni fog, ha nincs rendben. De vannak ilyen kicsit primitív kalkulátorok a neten, ahol megadod a kezdő súlyod, meg a terhesség hetét és az alapján számol egy tartományt, hogy mi a normális. Pl. ez:

[link]

2021. okt. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!