Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs hányásra jó...

Menstruációs hányásra jó ötletetek van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagy gondban vagyok, külföldön tartózkodom és nem igazán van lehetőségem elmenni nőgyógyászhoz, még három hónapig, mert a biztosításom csak az első hat hónap után fedezi a "korábban fennálló állapotok akuttá válását". Pedig ez volt a legszélesebb-körű biztosítás a piacon.


Viszont a menstruációim alatt egyre rosszabbul vagyok. Kb. öt hónapja kezdődött az első oltásom előtt, szóval valószínűleg nem attól van. Eleinte nem volt feltűnő, azt hittem, hogy a stressz miatt élem meg rosszabbnak. Az utóbbi 2 alkalommal már nem csak a hasam fájt, hanem öklendeztem/hánytam is, amit eddig még sosem tapasztaltam. Akkor is, ha melegen tartom magam, többször zuhanyzom és visszamászom utána a takarók alá, dolgozni egyáltalán nem tudok, de annyira kész vagyok, hogy filmet sem tudok nézni. Ha gyorsan sétálok az nem segít, ha kocogok, akkor tűrhető a fájdalom, kb. olyan, mint egy éve volt a menstruációm alatt. Amikor pedig abbahagyom a kocogást, akkor folytatom az öklendezést., viszont az első hányás után hirtelen, mintha elvágták volna, jól vagyok.


Fájdalomcsillapítót nem tudok szedni, mert refluxos és IBS-es vagyok. Van valakinek valami ötlete, hogy mivel tudnám túlélni a menstruációkat? Illetve hasonló tapasztalata volt valakinek, nálatok mitől volt? Nekem kicsit gyorsnak tűnik endometriózisnak, mert fél év alatt elég rossz lett a helyzet.


2021. szept. 29. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:

B6 magneziummal, minden nap szedj belole emelt dozissal... Nekem a gorcsokre is rengeteget segitett.. Ha hanyingerem van, akkor en kolat vagy gyombert szoktam kortyolgatni.

"Szerencsere" jelenleg nem a ciklusom miatt van ilyen oklendezos hanyos idoszakom, hanem egyetem miatt... Jobbulast, tudom hogy borzalmas :(

2021. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) A B6 vitamint megpróbálom. A gyömbér, kóla a reflux miatt kiesett sajnos :(.


És nagyon köszönöm az együttérzést! Neked is jobbulást, még sok van az egyetemből?

2021. szept. 29. 23:44
 3/3 anonim ***** válasza:
2,5ev :(. A vitaminnak meg adj 1-2 honapot, de meglatod hogy az izmaid is jobbak lesznek meg a kozerzeted is :)
2021. szept. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!