Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék a hatalmas,...

Mit tehetnék a hatalmas, fájdalmas mellek ellen?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan extrém módon megnő a mellem mindig ciklus második felében.Feküdni sem tudok rajta, úgy érzem egyszer kidurran mint egy lufi. Eddig úgy volt, hogy amikor megjött legalább megkönnyebbültem, most már az sem. Mindig is így volt nálam már kamasz korom óta, de vannak még sokkal rosszabb időszakok amikor azt érzem, hogy egyszerűen nem bírom ezt tovább.Szoptatós anyukát megszégyenít a helyzet. A mellem alapvetően sem kicsi, de így úgy nézek ki mint aki plasztikáztatva van... Annyira megnő a mellem, hogy a melltartóba se fér, pólóban is látszik, hogy sokkal nagyobb. Feszül, ha leveszem a melltartót úgy érzem tőből leszakad egyszerűen. Jó ideje nem éltem szexuális életet, most 2 hónapja ismét és azóta sokkal rosszabb.Sőt az alapvető, bedagadás mentes állapota is sokkal nagyobb lett.Egy éve voltam teljes hormomális kivizsgáláson erős hajhullás miatt, de nem találtak semmi nagy eltérést, ami ezt okozhatná. Fogamzásgátlót nem szedhetek mert nem bírja a szervezetem. Korábban nőgyógyász E vitamint ajánlott amit szintén nem szedhetek mert mindenféle vitamintól orbitális módon hízom.( igen, tudom, ilyen senkinek nincs a világon, eddig egy orvos se hitte el😁) Egyszerűen tanácstalan vagyok a világmindenségig.A családban nem volt ilyen senkinek tudtommal, de még az ismerettségi körömben sem hallottam ilyet, hogy ennyire extrém lenne.Már az is egy kis segítség lenne ha tudnám, hogy nem vagyok egyedül,nem egy elcseszett selejtes szerencsétlen vagyok, aki egyedül küzd ezzel a világon. 24/L

2021. okt. 6. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Mennyi privit fogsz kapni :)
2021. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kicsi (70A) van és mégis annyira tudnak fájni, hogy hihetetlen. Szóval nem a mérettől függ.

Sajnos megoldást nem tudok, kegyetlen néha, de szerencsére csak minden 3. vagy 4. ciklusomnál - erre se jöttem még rá, hogy mitől függ.

26/L

2021. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sajnálom. Rossz lehet.
2021. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Akkor Neked még valamennyire szerencséd van, hogy nem mindig kell átélned ezt. Korábban nekem is volt, hogy 1-2 hónapra abbamaradt.De most egy ideje iszonyatosan rákezdett szünet nélkül és szörnyű. Tudja esetleg valaki az okát? a nőgyógyász a progeszteron hormont említette. Vajon mi a jó fenét lehet tenni ellene hormonok nélkül, ami legalább csak egy kicsit enyhítené?

2021. okt. 6. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha progeszteronhiányod van, ajánlom a Women's Creamet. Természetes progeszteront tartalmaz. Nem olyan olcsó, de ha ennyire szörnyű tüneteid vannak, érdemes kipróbálni.
2021. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Tudtommal progeszteronhiányom nincsen, éppen a hormon megléte okozza ebben az esetben a bajt.
2021. okt. 8. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, akkor tényleg nem jó a progeszteronkrém.

De amúgy biztos, hogy nem vagy ezzel egyedül, sokat lehet olvasni a ciklusos (vagy ciklikus) mellfájdalomról a neten. A sportmelltartó használatát mindenképpen ajánlom, az valamennyi enyhülést biztos jelent. Meg próbálkozhatsz egyéb dolgokkal. Most így hirtelen ezt a linket találtam otthoni gyógymódra, de ha szétnézel, biztos találsz még ötleteket. Hátha segít valami:

[link]

2021. okt. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket :)

Fogamzásgátló vajon megoldaná a problémát? Most már nagyon gondolkodom rajta.Még jó pár évgel ezelőtt egy hónapig szedtem de nagyon szörnyen reagált rá a szervezetem, meg úgy általában mindenféle gyógyszerre. Nem allergiás reakcióm van, de mindentől iszonyú fura tüneteim, így félek belevágni a fogamzásgátlószedésbe..

2021. okt. 10. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!